Estonian Amateur Openit asus juhtima sakslanna

Estonian Amateur Openi naistevõistlusel haaras 21. mail liidriohjad üks favoriitidest, sakslanna Anna-Maria Diederichs (Berliner GC Stolper Heide), kes sai kirja +4 (76).

Sakslanna sai kirja ühe birdie ja neli bogey’t, teatas EGL. Vaid ühe löögiga jääb temast maha eelmise aasta 2. koha omanik lätlanna Katrina Jana Gustafssone. Viesturi klubi esindajast omakorda kolme löögi kaugusele (+8) jäävad kaks Eesti koondise liiget Elizaveta Sofia Reemet ja Anete Liis Adul (mõlemad EGCC). Neist omakorda löögi kaugusele jääb Hannah Õunap (Valgeranna GK). Hea mängu tegi ka Isabel Sirel (EGCC, +11), kes lõpetab esikuuiku.

Avapäeva järel asus meesteklassis loomulikult juhtima Carl Hellat (Niitvälja Golfiklubi), kelle avaring oli hoolimata rasketest ilmastikuoludest ainsana miinuses, kogutulemuseks -2 (70). Lähimateks jälitajateks on kolm soomlast Markus Luoma, Antti-Jussi Lintunen ja Eeli Kujanpää, kel kõigil kirjas +1. Viiel mängijal on kirjas tulemus +2, nende seas ka Richard Tederil, kelle koduklubiks sellest aastast taas EGCC.

Järjekorranumbrit 18 kandev Estonian Amateur Open, mis kuulub maailma amatöörgolfi edetabelisse, peetakse Estonian Golf Country Clubis, kus viimati mängiti 2010. aastal. Tol korral tulid võitjateks Arnas Kaunas (ainus leedulasest meesvõitja) ja Larissa Steinfeldt (Saksamaa).

Vaadates stardilisti, saab kindlalt tõdeda, et koos on läbi aegade kõige esinduslikum koosseis. Hoolimata Covid-19 tingitud piirangutest on starti tulemas üheksa riigi esindajad. 98 stardilistis asuvast mängijast omab 32 plusshändikäppi. WAGR-i edetabelis on neist 28 mängijat. Soome koondis tuleb starti meeste ja U18 koondise kandidaatidega, keda kokku on 15. Neid on toetamas kolmeliikmeline treeneritebrigaad eesotsas peatreener Petteri Nykkyga. Kohal on ka Leedu parimad noormängijad koos uue peatreeneri Ari Savolaineniga.

Lennufirmad vedasid alt ja stardis polnud tiitlikaitsjat Kevin Christopher Jegersit.

Naiste tiitlikaitsjal Gile Bite Starkutel jätkub ülikoolihooaeg NCAA finaalturniiriga, seetõttu teda stardis sel korral ei näe.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga