Ene Post: mootorrattal tuulutan pead ning golfirajal keskendun ja pühendun kui kirurg

Ene Post Mootorrattal tuulutan pead ning golfirajal keskendun ja pühendun kui kirurg

Foto: Ajakiri Golf / Margus Vilisoo

Mitmekülgset ja ettevõtlikku Ene Posti iseloomustab kiindumus kauni looduskeskkonna ning naudinguterohkete elamuste vastu. Nii jõudis särav daam ka mootorrattasõidu ja golfiharrastuseni.

Usutluses ajakirjale Golf avalikustas mitmetest spordialadest võlutud naine, kel lisaks hobiks ka ratsutamine, et omal moel teraapiana toimivad tema jaoks mõlemad – nii mootorrattasõit kui golfimäng. Ta istub tihti mootorrattale vaid selleks, et pead tuulutada ja mingeid mõtteid enda jaoks selgemaks mõelda. Golfirajal keskendub ja pühendub aga kui kirurg, kes on just lõikuseks kindad kätte pannud ja skalpelli haaranud.

Kust olete pärit, kelleks õppinud ja kus töötate praegu?

Olen sündinud rannaparadiisis Pärnus ja usun ise, et armastus kauni keskkonna ja naudinguterohkete elamuste vastu, kui nüüd golfiga paralleele otsida, on suuresti pärit just sealt. Aga see selleks.

Kui õppimisest rääkida, olen tulihingeline elukestva õppimise pooldaja ja nii on õpingud mind viinud erinevatesse koolidesse erinevates riikides, kuid arvan ka, et oluline osa minust on kasvanud õppides väljaspool kooli.

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Kui rääkida uutest kultuurikogemustest, sii elasin pea kaheksa aastat Ameerika Ühendriikides ning armastan-armastan-armastan reisimist! Inspireerivatelt inimestelt olen palju õppinud sellist, mis mind on aidanud elus end leida. Ja üha enam tundub, et suur osa väärtuslikust õppimisest tugineb minu omaenda kogemustele, kui neid põhjalikult vaagida.

Kui nüüd praktilisemast poolest rääkida, olen muuhulgas õppinud rahvusvahelist ärijuhtimist ning üle kümne aasta tegev reklaami- ja meediavaldkonnas. Eestisse tagasi kolides avanes mul võimalus luua täisteenuseid pakkuv reklaamiagentuur BrandAbout – eriliselt ägedad õpikogemused minu elus tulevad just sellest.

Teid teatakse kui kirglikku mootorratturit. Viimasel ajal olete kogunud tuntust ka golfimängijana. Kuivõrd need harrastused omavahel kokku sobivad? On nad vastandid nagu tuli ja vesi või pigem teineteist täiendavad?

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Omal moel teraapiana toimivad nad minu jaoks mõlemad. Kui tihti istun mootorrattale vaid selleks, et pead tuulutada ja mõtteid selgemaks mõelda, siis golf on minu jaoks n-ö teine tera, mis nõuab kirurgi keskendmist. Seega adrenaliini pakuvad need tegevused omal moel mõlemad.  Kui nüüd järgi mõtlen, on mõnigi mu golfipartner viimasel ajal endale motikaload teinud ehk siis vastastikku inspireerivad on need alad ka kindlasti.

Kas mootorratas on Teil ennekõike sõiduriist meeldivaks ajaviiteks ja atrakiivsete elamuste saamiseks või ka igapäevane liiklusvahend? Sõidate sellega mõnikord golfiväljakule ka?

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Mootorratas ongi minu jaoks eelkõige igapäevane liiklusvahend suviti ja siis püüan teha enam-vähem kõik vajalikud käigud pigem kas jalgsi või motikaga. Ehkki möödunud suvel keerasin esimest korda motikarattad veerema ka ringrajasõidus ning see oli taas kord mingi selline uus väljakutse, mis andis kogu senisele mootorrattasõidule uue hingamise.

Missugusel väljakul või väljakutel golfi mängite?

Oo, Otepää golfiväljak on mu vaieldamatu lemmik! See on justkui omalaadne oaas, kus üdini vaid golfile pühenduda: kaunis, väljakuterohke ja alati parima seltskonnaga! Pealegi on mul mängule lisaks alati suur elevus oodata taaskohtumist sõbranna Katre-Liisiga, tänu kellele ma olen avastanud enda jaoks ka ratsutamise. Kuna töökohustused hoiavad mind igapäevaselt pigem Tallinna läheduses, mängin tihti ka Jõelähtmel ja Niitväljal.

Green card on Teil juba päris ammu, aga millal ja millisel motiivil golfihuvi taas süvenes?  Kuidas kulges ja lõppes esimene mäng?

Tõsi, minu esimene kohtumine golfiga leidis aset ammu ning võib-olla saab seda siis väljendada nii, et olles vahepeal pikalt Eestist eemal olnud ja muude asjadega tegelenud, soovis saatus meie kahe taaskohtumist ajal, kui olin tagasi ning golfile pühendumiseks siis … piisavalt küps. Ma tõesti tunnen, et nüüd on mul võimalik oma elu korraldada nii, et saan golfi jaoks aega võtta ja seeläbi võtta sellest omakorda maksimum.

Aga esimene mäng lõppes nii, et tahtsin kohe uuesti rajale!

Kes on Teie golfitreener?  Milline on tema roll Teie kui golfimängija arengus ja missuguseid teadmisi, oskusi ja omadusi olete omandanud iseõppijana? 

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Ma olen saanud treenida Enrico Villo käe all ning samavõrd oluliseks pean kõike seda, mida olen saanud õppida oma mängupartneritelt. Kullahinnaga on siin Joel Pärlelt väljakul omandatu. Temast on tõesti olnud palju abi, et end golfimängijana paremini teadvustada, mingeid pisidetaile lihvida jms.

Kas tähelepanelik golfispetsialist võib ka väljaku ääres seistes mõne Teie liigutuse põhjal järeldada, et olete kirglik mootorrattasõitja?

Huvitav küsimus. Ei usu.

Milline võiks üldse olla kõige enepostilikum golfiliigutus?

Vaat see on hea küsimus! Kiirküsitlus mängupartnerite seas näitas, et kõige enepostilikumad on emotsioonid, mis mu mängu saadavad. Kui ei ole nii hea päev, võtan seda hinge ja juurdlen, kuidas küll paremini saaks, aga kui on hea löök, võidutsen üle kogu väljaku.

Milliseid omadusi peate kõige olulisemaks golfivartustuse osas? 

Hea varustus on oluline küll. Sel suvel tõin väljakule kaasa uued PING rauad ning ennäe, kohe tulemused paremad!

Kas mõned  lähedased, sõbrad või tuttavad ka väljakul Teie mängule kaasa käivad elamas? 

Väljakul või mitte, aga sõbrad on minu elus eriti olulisel kohal ja toetavad mind kõigis mu ettevõtmistes. Nii on nad minu jaoks olemas ka siis, kui juttu tuleb golfist, sest teavad, et see on minu jaoks põnev ja tähtis.

Kuuldavasti on golf saanud Teile ka võistlusspordiks. Kuidas iseloomustaksite oma teekonda selleni kujunemisel?

Ega ma pole teadlikult oma golfikarjääri küll kujundama asunud, lihtsalt ühel hetkel viisid asjaolud mind võimaluseni, mil tuli öelda kas „jah“ või „ei“. Ma ei leidnud ühtki tõsist põhjust, et ära öelda, mitte, et ma ka väga oleksin võimalust otsinud. Võistlemine annab hea võimaluse panna end proovile mitmes mõõtmes ja saada ka väärt tagasisidet minu kui golfari arengu kohta.

Teie senised suurimad saavutused golfimängijana?

Tahaks loota, et minu suurimad saavutused on siiski veel ees. Läinud suve säravaks hetkeks oli auhinnaline löök “Lähim lipule” Otepääl toimunud võistlusel Kapteni Kepp ja hooaja lõpetas ägedalt emotsiooniderohke Warstainer Cup.

Kuidas väljendate oma emotsioone golfimängijana? 

Huilgan, naeran, olen õnnelik või siis pahvatan pettumusest. Mina olen ikka mina, seda ka golfiväljakul.

Millal ootab ees järgmine golfivõistlus ja kuidas valmistute? 

Ehkki täna tundub see veel kaugel olev, ootan Otepää golfihooaja avavõistlust. Vahepeal puhanud golfikäe loodan aga talvepuhkusest äratada märtsikuus Marokol toimuvas golfilaagris.

Kas on mõni kindel söök või jook, mida sööte-joote enne golfiväjakule minekut? 

Kas kellegi puhul on teada, et on? Kui teate mõnd väljakul õnne- ja edutoovat sööki-jooki, oleksin väga tänulik vihje eest!

Kas on mõni riik, mida soovite külastada spetsiaalselt golfi pärast?

Täna pakuvad Eesti ja lähiriikide väljakud mulle piisavalt võimalust nautimiseks ning õppimiseks. Maailma mastaabis ei ole ma täna veel nii hästi kursis, et teada, mille poole püüelda. Kui see päevakorda kerkib, oleks avastamist kindlasti palju.

Kuidas suhtuda sellesse, kui Teid nimetada ekstra rõhutatult naisgolfimängijaks ja naismootorraturiks? Mõlemal alal on ju mehi rohkem. Kas võtaksite seda kui soolise võrdõiguslikkuse tavade eiramist või pigem komplimendina? 

Minu jaoks on vist inimeste puhul soost määravamaid omadusi. Nii olen leidnud enda jaoks häid kaaslasi väga erinevatest valdkondadest naiste ja meeste seast soost sõltumata.

Mida ootate kingituseks kui golfimängija?

Häid ja arendavaid mängupartnereid!

Millised on Teie alanud aasta eesmärgid golfis? 

Langetada oma handicap’i ja leida võimalikult palju aega golfile pühendumiseks.

Tekst: Jaan-Ivo Lukas 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga