Egert Põldma õpingutest Holistika Instituudis: paremuse suunas liikumiseks tuleb vaadata enda sisse

Holistika Instituudis alustas õpinguid Egert Põldma, kes ütleb, et sealne aastane kursus sobib igale inimesele, kelle soov on sisemine areng ja elukvaliteedi tõstmine.

Miks otsustasite Holistika Instituuti õppima asuda? 

Elu oli sellises faasis, et oli soov suurema muutuse järgi. Näiteks soov tunda rohkem rõõmu, tuua tasakaalukust, vabaneda sõltuvustest, vähendada pinget ja stressi ning saada üleüldiselt teadlikumaks iseendast. Kuna vaimsed praktikad ja töö iseendaga on mind alati köitnud, siis tundus tol hetkel, et antud programm on täpselt see, mida vajan. See andis võimaluse hakata enda psühholoogilist poolt sügavamalt lahti võtma ja end seeläbi tervendada.

Senine suurim õppetund ja võit, mida olete õpingutega kogenud või saavutanud? 

Ma tooksin välja kaks arusaama.

Ühelt poolt teadmine, et see, milliselt tajume maailma, sõltub sellest, milline on meie sisemaailm. Seda ütlust on palju kasutatud, aga arusaam sellest jõudis minuni alles siis, kui hakkasin nende teemadega tegelema. See teadmine, et kõik on sinus endas olemas. See on minu jaoks võtmekoht. Olen varasemalt otsinud vastuseid väljastpoolt, paremuse suunas liikumiseks tuleb aga vaadata enda sisse ja tegeleda sellega. See, milliseid mõtteid me mõtleme, mis uskumusi me omame ja kuidas käime ümber emotsioonidega, määrab suures pildis selle, millisena me maailma näeme. Minu jaoks oli oluline sellest aru saada, sest nii õppisin suunama tähelepanu sinna, mis on tõeliselt oluline. Negatiivsed mõtted toovad negatiivset. Emotsioonide mittetäielik tunnetamine ja allasurumine toob pinget. Irratsionaalsed uskumused elu kohta piiravad vaadet elule. Arvan, et kui inimene selle teadmiseni jõuab, on ta teinud suure sammu edasi enesearengu seisukohalt.

Teine suurem teadmine on seotud sellega, et kui oled paremini hakanud mõistma, millest tekib piiratus näha maailma ja võimetus mingeid olukordi, teisi inimesi või iseennast mõista, siis on olemas ka reaalsed tööriistad, millega seda sisemist tööd teha. Just see kogemus neid tööriistu kasutada ja näha, et need reaalselt töötavad, oli suur võit minu jaoks.

Pikem usutlus ilmub ajakirja Golf kevadnumbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga