EGCC golfimaratoni võidukaimad olid Monika Pihlak ja Harly Soppe Lisatud Joel Juhi kommentaar

0

Päev pärast jaanipühi, 26. juunil, mängiti EGCC-s golfimaratoni rasketes ilmaoludes — peale esimeste gruppide startimist hommikul kell kaheksa hakkas õige pea sadama ning tuule ja vihmaga võideldes tuli mängijatel kümme tundi rajal olla. Kusjuures vastupidiselt arvatule ei katkestanud maratoni mitte keegi! Positiivse poole pealt tõid mängijad välja temperatuuri, mis oli üle kümne kraadi. Lõpptulemusena võitis punktimänguklassis Monika Pihlak 90 punktiga ning HCP löögimängus Harly Soppe tulemusega -9.

EGCC golfimaraton on 42 raja pikkune — mängitakse 18 rada Stone Course’il, 18 rada Sea Course’il ning viimased kuus rada lisaks Sea Course’il 1-2-3 ning tagasi 16-17-18. Võistlusgruppe on maratonil alati olnud kaks — alla 12,4 HCP-ga mängijad mängivad löögimängu võttes tulemustes arvesse mängija mängutaset ning üle 12,5 HCP-ga mängijad mängivad punktimängu.

Esikoha nimel oli tihe rebimine just punktimängus, kus ühes stardigrupis mängisid kahekesi Monica Pihlak EGCC-st ja Jana Esko Otepää golfiklubist. Esimesed Stone Course’i 9 rada mängiti vastavalt 19 punkti Monical ja 18 punkti Janal, Sea Course’il mängis Jana 38 punkti ning Monica 36 punkti. Minnes uuele 9 rajale Stone Course’il sai punkti võrra parema tulemuse jälle Monica, korrates hommikupoolset tulemust 19, Janal jällegi 18 punkti. Sea Course’i lisarajad 1-2-3 tulid võrdselt, mõlemal suurepärased 8 punkti ning võitja selgus viimasel kolmel rajal, kus Monica Pihlak tegi 8 punkti ja Jana Esko 7 punkti. Kokkuvõttes golfimaratoni võit Monica Pihlakule 90 punktiga ning teine koht punkti võrra vähem Jana Eskole 89 punktiga! Võitja tegi päeva jooksul 6 punkti ja teine koht 5 punkti parema tulemuse, kui mängutase eeldas. Esikolmik oligi naiste päralt, kuna kolmandaks mängis ennast Nelli Nilson 82 punktiga EGCC-st.

HCP löögimängus võttis võidu ülivõimsalt Harly Soppe, mängides 42 rada tulemusega -9! Harly mängis päeva jooksul 3 birdiet, 13 bogey, kaks double bogey’t ning ülejäänud raja pari. Harly alustas hommikul HCP-ga 11,8 ning lõpetas HCP-ga 9,8.

Teise ja kolmanda koha peale käis tihedam võitlus — Kaido Hint oli seal löögi võrra parem Andres Kulbinist. EGCC valitsev rajamängumeister Kaido Hint sai maratonil teise koha tulemusega +3 ning Andres Kulbin EGCC-st +4 löögiga tuli kolmandaks.

Mängijatel oli võimalus kaks korda päeva jooksu proovida ka pikimat avalööki (Stone Course 5 rada) ning lähimale lipule erivõistlust (Sea Course 17-s). Meestest sai päeva pikima drive’i Andres Kulbin ja naistest Monica Pihlak. Parimad löögid Sea Course’i 17. olid võistluse võitjatel – naistest Monica 4,77 meetrit ning meestest Harly 11,32 meetrit.

Praegu oma golfiväljakutset läbiv Joel Juht hindas oma maratonil osalemist õnnestunuks, sest ta pühendus oma mängule ja sai uue kogemuse, kuidas vihma käes mängida. “Tulemus oleks võinud ehk parem olla, kuid eks see oli tingitud väga palju sellest, et ma ei osanud sellise ilma tõttu teha õigeid otsuseid,” arvas ta. “Esimesel ringil, kui mängisime 9 + 18 rada, oli kõik super, aga kui läksime teisele ringile, hakkasin lööma bunkrist bunkrisse ning sain päris palju lööke maha löödud. Rõõmu valmistas see, et chip ja putt tulid ilusasti välja ja sain mängida oma mängu koos toredate kaaslastega, kes ilmast olenemata ilmast samuti rõõmsad. Lisaks mängisin ühe oma mängukaaslasega 42 augu asemel 52 auku ehk siis autasustamist ei näinudki.”

EGCC golfimaratoni tulemusi näeb SIIT!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga