Innar Kõvask BMW karika finaalis Mehhikos: go, Estonia!

Innar Kõvask, Lauri Buntsel ja Anneli Kolk osalevad 20.-22. märtsini BMW karika finaalis Los Caboses.

Mängitakse Cabo del Soli kahel väljakul, mille on disaininud Jack Nicklaus (Ocean Course) ja Tom Weiskopf (Desert Course). Finalistidele jagab nõuandeid Colin Montgomerie, kes on 31 võiduga European Touri kõigi aegade tabelis 4. kohal.

Eesti on küll avapäeva järel viimasel kohal, kuid on ju BMW Golf Cup International maailma suurim amatööride golfivõistlus, mille finaali pääsemiseks võistleb igal aastal üle 100 000 mängija. Ka võistlust juhtiva Hiina tulemuse ees on plussmärk (+3).

„Esmased muljed on võimsad. Esiteks juba see piirkond Mehhikos ookeani ääres ja ka golfiväljakud (mängime kahel väljakul). Vastuvõtt on olnud äärmiselt tore, kõigele on mõeldud ja iga päev on lisaks golfile sisustatud erinevate tegevustega. Seni oleme mänginud eilse prooviringi ja täna oli esimene võistlusring. Ise olen sel aastal mänginud 11 ringi Türgis veebruari keskel,“ ütles Innar.

„Väljakud on küll väga maaliliste vaadetega, aga tehniliselt rasked. Green on väga kiire, millega on raske harjuda. Fairway’d on kõva pinnaga ja väga madala murukattega, mis minu jaoks raskendab palli tabamist just lähimängul. Rajad on üldjuhul sellise iseloomuga, et eksimisruumi pole väga jäetud. Eks nende väljakute raskus kajastub ka enamiku konkurentide tulemuses,“ sõnas ta.

„Esimesel võistluspäeval jäin rahule oma raualöökidega, kuid mängutulemuse otsustas väga kehv lähimäng ja puttamine, mis tavapäraselt on just mu tugevaim osa mängust. Lauri ja Anneli kommentaaride põhjal osutusid ka nende jaoks kõige otsustavamaks lähimäng ja puttamine. Aga meie jaoks on selle elukogemuse saamine juba suur võit. Ei heida meelt ja tabeleid vaadates on ruumi ainult tõusmiseks,“ naeratas Innar.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga