Eestlased EM-il lõpupäevale ei pääsenud

Soomes St. Laurence’i golfiväljakul alustasid 6. juunil mid-amatööride EM-i Kristo Tullus ja Kadi Hilpus-Meldrum.

Meeste karmis konkurentsis – parimate händikäp on +3,5 ringis – osaleb 118 mängijat, teatas EGL. Esmakordsel naiste EM-il osaleb 36 mängijat, kuid siingi nalja ei mõisteta: parima mängija händikäpiks on lausa +3,8.

Eesti esindajad tegid avapäeval korraliku soorituse ja asusid tabelis oluliselt kõrgemal kohal, kui händikäpi järgi võinuks arvata. Tullus lõpetas ringi 78 löögiga, mis andis kohaks T72. Viimase päeva piir (54 parimat) oli kahe löögi kaugusel. Juhtis rootslane Daniel Olsson (-4) Euroopa Golfiliidu peasekretäri Richard Heathi ees (-3).

Naiste arvestuses mängis Meldrum 84 lööki ja jagas sellega 25. kohta. Esikümme oli vaid viie löögi kaugusel, sõelapiir +15.

Kristo lõpetas tulemusega +13 (78, 79). Mõlemal päeval lõi ta ühe birdie, mõlemad 11. rajal. Edasi oleks viinud +8. Liidrikoha hõivas Heath tulemusega -7 (69, 68).

Meldrum lõpetas 34. kohaga (84, 87) ehk oli esimene väljajääja. Teisel päeval tuli üks birdie.

„Loomulikult ootasin paremat tulemust. Esimesel päeval oli tunne tegelikult päris hea ja löögid iseenesest ilusad, aga saatuslikuks said kepivalikud, õnnetud pallitabamused green’idele ja mõned ebakindlad drive’id. Aga skoor oleks võinud kindlasti madalam olla. Täna saabus ebakindlus juba esimesel tiil ja saatis mind kahjuks kogu ringi. Eks põhjuseks pean tooma ikkagi väga vähese harjutamise sügisest saadik. Ja kui löök ei toimi, siis on ebakindlus kiire võimust võtma, kui harjutamispagasit kotis kaasas pole,“ sõnas Kadi, kelle töökoht on Sage Valley golfiklubi.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga