Eestile anti korraldada kahel järgmisel aastal EM golfis

Euroopa Golfi Assotsiatsioonist (EGA) saabus 3. märtsi õhtul kirjalik kinnitus, et Eestile on antud korraldada kahel järgmisel aastal Euroopa meistrivõistlused golfis.

2021. aastal jõuavad Jõelähtmes asuvasse Estonian Golf & Country Clubi (EGCC) meeste ja U18 noormeeste B-divisjoni meeskondlikud meistrivõistlused.

2022. aastal korraldatakse samal väljakul meesseeniorite võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused.

Meeste B-divisjoni meeskondlik EM on korra varem ka Eestis peetud: 2007. aastal Niitväljal toimunud võistluse võitis just Eesti. Individuaalselt parim oli Mark Suursalu, kes nüüd kandmas peatreeneri rolli.

EGCC on varasemalt korraldanud neljad Euroopa meistrivõistlused. 2012. aastal võõrustati Mid-Amateur Championshippi, aasta hiljem Senior Champonshippi, 2014. aastal naiste ja 2016. aastal meeste individuaalseid Euroopa meistrivõistlusi. Sel aastal 15. sünnipäeva tähistav EGCC on võõrustanud lisaks profigolfarite suurturniiri World Cup European Qualifier aastatel 2009 ja 2011.

Eesti Golfi Liidu presidendi Erki Möldri sõnul on võistluste Eestisse saamine ennekõike tunnustus Eesti golfile. „Konkurents võistluste korraldamise nimel on suur, mistõttu EGA otsust tuleb võtta tunnustusena Eesti golfile ja varasematele korraldajatele. Kahel aastal järjest avaneb meie parimatel vastava vanuseklassi mängijatel võimalus mõõtu võtta Euroopa parimatega koduväljakul. Loodan, et koduseinte ja -publiku toel suudame näidata ka häid sportlikke tulemusi,“ lisas Mölder.

EGCC juhatuse esimees Hanno Kross peab Eestile golfi tippvõistluste usaldamist väga oluliseks, mis kinnitab väikese riigi ambitsioone ja võimekust ka alal, mida maailmas on mängitud juba 650 aastat, aga Eestis järjepidevalt vaid 25 aastat. „Euroopa meistrivõistluste korraldamine Jõelähtme golfiväljakutel on loogiline jätk juba kümme aastat tagasi meie võetud eesmärgile perioodiliselt pakkuda Eesti kohalikule publikule maailma tipptaset golfis ja ühtlasi tutvustada Eestit turismi sihtkohana golfaritele üle maailma,“ sõnas Kross.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga