Eesti meistri tiitlit kaitsnud Richard Teder: draiver oli mul väga stabiilne ja ei eksinud peaaegu üldse

0

Türgis Belekis lõppesid 18. veebruaril talvised Eesti meistrivõistlused, kus meeste arvestuses kaitses tiitlit Richard Teder.

Tšempioni reis algas huvitavalt juba Tallinna lennujaamas.

„Väike intsident oli, sest reisisin üksi, vanemateta. Kõik aga lahenes ja sain õnneks koos oma grupiga lennukile. Ilm oli ilus, reis tore ja väga hästi korraldatud. Sai mängida kahte erinevat väljakut, Kaya Palazzo ja Lykia Links. See oli tore,“ ütles Teder ajakirjale Golf.

Võistlust läks avapäeva järel juhtima Kristo Tullus 74 löögiga (+3), teatas golfiliit. Kahe löögiga jäi maha Teder, kolmega Timo Raukas ja Anders Anderson.

Vaid 14-aastane Teder paugutas aga teisel päeval tulemuseks 68 ja tõusis kindlalt liidriks. Heale tulemusele pani Richard aluse esimese üheksa rajaga, kus tulemuseks tuli -4. Ebaõnn tabas noorgolfarit 10. rajal, kus veidi viltu vajunud avalöögi järel palli ei leitudki. Üheks võimaluseks see, et teised mängijad selle kogemata ära võtsid. Igatahes seitse birdie’it oli Richardi uus rekord ühel mänguringil ja kogutulemusega +2 edestas ta järgmist mängijat Andersoni (74) seitsme löögiga. Kolmandat kohta jagasid Raukas (76) ja Tullus (79), kel kahe päeva järel kirjas +11.

Tederi lõpptulemuseks märgiti +4 (76, 68, 73). Teiseks tõusis lõpuks Raukas tulemusega +15 (77, 76, 75). Anderson jäi hõbedast ilma vaid löögiga (77, 74, 78).

Kui teisel päeval pisteti taskusse Richardi pall, siis viimast võistluspäeva ilmestas viimase raja suur puu, millele ta suutis täpselt pihta lüüa.

„Draiver oli mul väga stabiilne ja ei eksinud peaaegu üldse. Raudu lõin ka hästi ja lähimäng oli ka päris hea, arvestades, et see oli selle aasta esimene võistlus,“ ütles Teder. Ta lisas, et kindlasti vajaks asendamist wedge’id, sest senistega on väga palju mängitud ja need ei võta peaaegu enam üldse spinni, samuti on nende varred tema jaoks liiga kerged.

Richard ütles uutest reeglitest rääkides, et toetab lipuga puttamist, sest sellega säästab kindlasti ka natuke mänguaega. Küll aga näeb tema arvates päris tobe välja palli põlvekõrguselt kukutamine. „Tundub, nagu keegi asetaks palli salaja või midagi,“ arvab Richard.

Tema järgmine võistlus on European Spring Juniori turniir 23.-26. aprillini Hispaanias.

Naisteklassis kuulus võit Anete Liis Adulile tulemusega +24 (80, 75, 82). Teise koha saavutas Anu Hanson, tulemus +55 (88, 91, 89), ja kolmanda Eva Peedimaa, tulemus +60 (94, 93, 86).

Meesseenioritest sai kulla koju viia Jüri Tiitus, kelle tulemus oli +34 (79, 83, 85). Benno Maaring jäi maha kolme löögiga (81, 87, 82). Kolmanda koha sai Juhan Kolk tulemusega +43 (86, 89, 81).

Naisseenioritest krooniti meistriks Ulvi Ingver tulemusega +65 (92, 93, 93). Hõbemedal kuulus Liis Veltsmannile tulemusega +70 (101, 90, 92) ja pronks Kai Thornbechile tulemusega +72 (94, 97, 94).

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga