Eesti jäeti rahvustekarikal viimaseks

Eesti jäeti 14. aprillil Hispaanias Sotograndes lõppenud European Nations Championshipil 15. ehk viimasele kohale (+70).

Tuulistes ja keerulistes oludes, kus vaid üks mängija suutis miinusmärgiga tulemuse mängida, tegi individuaalselt parima tulemuse avapäeval eestlastest Kevin Christopher Jegers, kes 76 löögiga (+4) jagas 21. kohta. 5. koht oli näiteks vaid kahe löögi kaugusel. Kevini saldosse jäi kolm birdie’t ja mõlemad pooled stabiilsed 38 lööki. Carl Hellat alustas küll veidi rabedalt, kuid mängis teises pooles välja par’i ja lõpetas tulemusega +5, mis andis 30. koha jagamise. Korralikku mänguringi oli tegemas ka Joonas Juan Turba, kes paraku viimasest neljast rajast kolmel andis kõvasti kättevõideldut ära (neil kolmel rajal kogunisti +8) ja kokku tema tulemus +11.  Mattias Varjuni avapool oli samuti tagasihoidlik, kuid teisel mäng paranes silmnähtavalt ja kokku temal +13. Liidripositsiooni haaras -1 kirja saanud šotlane Kieran Cantley.

Golfiliit rõõmustas, et Eesti jäi vaid kahe löögiga maha maailmameister Taanist, ent Taani fantastilised kaksikud on sellest aastast Sander Aadusaare konkurendid. Juhtis Iirimaa tulemusega +6. Löögiga jäid maha Šotimaa ja Holland.

Kevini kommentaar avapäevale: „Mäng oli väga stabiilne. Suutsin tii pealt palli igal rajal ilusti mängu panna. Kōige rohkem vedas mind täna alt rauamäng, mis varasemalt on olnud kõige kindlam osa minu mängus. Lähimäng on võrreldes kõvasti paremaks läinud. Muidu olen esimese ringi üle väga rahul ja loodan iga päevaga järjest paremat skoori mängida.“

Parimale positsioonile tõusis pärast teist päeva Hellat, kelle teinegi mänguring oli +5. Selle tulemusega jagas Carl 31. kohta. Carli kommentaar: „Suutsin tii pealt hästi lüüa enamasti, kuid kaks eksimust, kust sain tii pealt alles kolmanda löögiga minema, maksid tänase skoori. Putt ja lähimäng olid endiselt väga head.“

Jegers edenes jõudsalt 7. rajani (tolleks hetkeks -1), kuid siis tuli neli rada järjest leppida double bogey’ga. Kokku temalt +10 ja edetabelis langus 30 kohta. Turba avapool oli tagasihoidlik, kuid teise poole +1 tähendas kokkuvõttes 81 lööki. Varjuni tulemuseks oli 87 lööki.

Peatreener kohusetäitjana kaasas olev Mark Suursalu sõnas pärast teist päeva, et tingimused on jätkuvalt päris keerulised, mida näitab ka see, et ükski mängija pole enam kahe päeva kokkuvõttes miinustulemusega väljakul. Kindlasti aga usub ta, et Eesti poiste mängus on veel piisavalt varu, et realiseerida potentsiaali kahel viimasel päeval.

Liidriks tõusis par’i välja mänginud inglane Tom Sloman, kelle kahe päeva tulemus on +1. Inglane hoiab hetkel maailma edetabelis 58. kohta.

Kolmandal päeval said eestlastest väga hea ringi kirja Jegers ja Varjun. Veel neli rada enne lõppu oli Jegers -2, kuid andis lõpus veidi järgi ja lõpetas tulemusega 74, mis oli seni parim eestlaste tulemus Sotograndes. Varjuni tulemuseks oli 76 lööki. Ka tema oli veel neli rada enne lõppu kinni tulemuses -2. Turba mänguring oli 81 ja Hellatil 84.

Kevini kommentaar: „Olen mänguga üldiselt rahul. Alguses oli raske käima saada ja lõpp hakkas ka ära vajuma. Löögid toimisid kõik ja lähimäng oli suhteliselt hea. Oli võimalus miinustesse mängida, mis oleks sellisel väljakul tohutult võimas, aga kahjuks seekord nii ei läinud. Loodan homme veelgi paremini mängida.“

Mattiase kommentaar: „Sain ringile parema alguse. Eksimused jäid õigetesse kohtadesse, kust oli võimalik edukalt edasi mängida. Ka lähimängu tase oli täna parem, olulistel kohtadel suutsin mõned putt’id sisse lüüa.“

Eesti päevatulemused olid lõpuks 236, 240, 231 ja 227. 14. koha Rootsile kaotati kuue löögiga. Võitnud Inglismaa tulemus oli +14. Holland kaotas esikohale kaheksa ja Iirimaa üheksa löögiga. Ka individuaalselt parim oli inglane – Sloman.

Eesti mängis kokkuvõttes kuus lööki paremini kui eelmisel aastal. Individuaalselt saavutas parima koha Jegers, kes mängis neljandal päeval 77 lööki ja jäi kokkuvõttes jagama 41. kohta. Veel viis rada enne lõppu püsis Kevin par’is. Vinge viimase päeva tegi Turba, kes paugutas koguni -2, olles sellega päeva paremuselt kolmas. Kokkuvõttes Joonasel +27 ja 56. koha jagamine. Hellati mänguring oli 82 ja kokkuvõttes 59. koha jagamine. Varjuni mänguring +8 (seejuures lipsas ühe par-4 peal sisse 9) andis 66. koha.

Kevini kommentaar viimase ringi kohta: „Viimane ring läks samamoodi nagu eelmised ringid ehk viimaste radadega rikkusin ära. Midagi suurt ei juhtunud. Tulin võistlusele kindla eesmärgiga, mida ei suutnud saavutada, ja sellepärast jäi minu jaoks see võistlus natuke kripeldama.“

Joonas: „Täna olin stabiilne. Raualöök toimis. Tii pealt sain end õigetesse kohtadesse paigutatud ja putt’id kukkusid sisse. Ei teinud suuri vigu nagu eelmistel päevadel.“

Naistest oli parim Marta Garcia Llorca. Naiskondadest jagasid esikohta Holland ja Prantsusmaa Inglismaa ees.

Võistlema saavad riigid, mille kõigil mängijatel on miinusmärgiga händikäpid. Turniiri võitjate seas on Sergio Garcia, Rory Mcllroy, Padraig Harrington ja Francesco Molinari.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga