Eesti golfarid võitsid Jõelähtmel maailma vanima golfiklubi mängijaid

Augusti viimasel pühapäeval mängisid EGCC klubiliikmed sõpruskohtumist maailma vanima golfiklubi Royal Blackheath Golf Club liikmetega. Sea Course’il peetud rajamängu võtsid matši ajaloos teist korda EGCC mängijad tulemusega 4:3.

Esmakordselt mängis EGCC võistlust aastal 2010 Jõelähtmel ning võitis, 2011.aastal oldi Blackheath’is, 2013. aastal tagasi Eestis ning viimati, 2015. aastal Inglismaal, kui päev ennem said golfarid nautida Eesti-Inglismaa jalgpalli 73 000 pealtvaatajaga Wembley’l, ning võistluspäeval kaotati kolmandat korda järjest Blackheathi liikmetele golfis.

Selle aasta meeskond oli mõlemalt poolt 14-liikmeline, peeti seitse matši, millest EGCC liikmetel õnnestus võita kolm ning Blackheathi liikmetel kaks. Võidu tõid koju mängupaar esimesest matšist Tõnis Segerkrantz ja Sander Vallaots, kes enamuse mängust olid tagaajaja rollis, enne lõppu suutsid mängu viia viiki ning viimasel rajal võitsid Vallaotsa birdie`ga! Toomas Abner ja Hanno Kross jäid samuti väljaku esimesel poolel kolme rajaga maha, kuid suutsid ennast koguda ning vastastel käed värisema panna — tasuks võit 17. rajal 2:1. Peeter Kross ja Arvi Mägin mängisid viiki, samuti Taivo Epner ja Michael Tavis. Neljanda matši kaotasid president Jüri Ross ja Aivar Kangust 2:3, samuti Viljam Põdra ja Rain Lokotar 2:1 kuuenda matši. Enne viimast matši oli seis tasa 3:3 ning klubi rõdult vaadati pingeliselt kulgenud viimast gruppi 18. rajal. Peale kümneid nalju, paari ebaõnnestunud lööki ja kommentaare, kuidas on seis, said ootajad lõpuks teada, et matš oli 18. rajal juba läbi ning lõppes eestlaste Allan Raassalu ja klubi kapteni Jüri Reitsakase võiduga 3.2. Jüri ütles viimasel rajal, et mängis ühe elu parimatest mängudest!

“Võistluse tulemus on selle sõpruskohtumise kõige vähemoluline osa. Sõprus, mis klubiliikmete vahel on aastate jooksul on tekkinud, tuhanded naljad ja soojad ühised õhtusöögid, omavaheline läbikäimine väljaspool ametlikke kohtumisi — see on tegelikult golf tema parimas omaduses! Royal Blackheathi liikmed jäid kogu külastusega väga rahule ja soovivad juba kiiremini naasta, kui ametliku matši toimumisaeg selleks võimaluse annab. Järgmisel korral kohtume aastal 2019 Inglismaal ning Eestis mängime sõpruskohtumist Schmidt`i karika peale uuesti aastal 2021,” räägib EGCC juhataja Hanno Kross.

EGCC jaoks on Hanno Krossi sõnul suur au mängida maailma vanima golfiklubiga. Royal Blackheath on asutatud 1608. aastal, EGCC klubitegevus algas kaks aastat enne väljaku avamist Mait Schmidti ja Antti Mälköneni poolt aastal 2003. “Matš, mida augusti viimasel pühapäeval mängisime, on inimeste südametes juba nii suureks kasvanud, et kestab tõenäoliselt kauem kui praegu uskuda julgeme. Royal Blackheath golfiklubi ajalugu on selleks suurepäraseks näiteks,” ütleb Hanno Kross.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga