Eesti golf saab uue Mid-amatööride sarja

Tarko Tuisk  Foto: Mats Soomre

Tarko Tuisk
Foto: Mats Soomre

Eesti golfi mid-amatöörid alustavad esimest hooaega 25. aprillil üritusega MidAm Tour Estonian Golf & Country Clubis Harjumaal ning edaspidi on tulemas veel mängud Pärnumaal Valgeranna golfiväljakul, Saaremaal Saare Golfis ning viimane, finaaletapp, jälle Estonian Golf & Country Clubis. Registreerimine võistlusele on avatud ning seda saab teha MidAm Estonia kodulehel asuva golfboxi kaudu.

“See aasta tuleb Eesti golfis uutmoodi – peatselt on algamas mid-amatööridele mõeldud võistlussari, mis pakub mõõduvõtmiseks võimalust neljal korral neljal erineval väljakul ning mille käigus selgitatakse välja ka mid-amatööride vanuseklassi Eesti meister,” selgitab MTÜ MidAm Golf Estonia tegevjuht Tarko Tuisk. “Mängime löögimängu ja hcp löögimängu ning oodatud on kõik naised, hcp-ga 0-36 ja mehed, hcp-ga 0-24, vanuses alates 30. eluaastast.”

Tuuri üldvõitja selgitatakse välja nii, et mängijatel on võimalus osavõistlustel koguda punkte, mis antakse osavõistlusel saavutatud koha alusel ning milliste alusel peetakse jooksvalt MidAm tuuri punktitabelit.

Midagi keskealistele

MidAm-sarja eesmärk on olla Eesti juhtiv võistlussari ja kasvada Baltikumi juhtivaks võistlussarjaks, mis koondab endas kõige suuremat golfimängijate segmenti vanuses alates 30. eluaastat. MTÜ MidAm Estonia asutati eraisikutest golfimängijate huvigrupi poolt 2014. aasta lõpus. “Ühingu asutasid inimesed, kes soovisid Eestis jõulisemalt ellu kutsuda ja propageerida mujal maailmas väga populaarset mid-amatööride golfialast tegevust,” seletab Tarko Tuisk. Mid-Amatöörid on vanuses alates 30. eluaastast amatöörgolfimängijad. Lisaks on ühingu liikmetel piiratud hcp, mis meestel ei tohi olla kõrgem kui 24 ja naistel kõrgem kui 36. Nimetatud piirangud on seotud sooviga tagada võistluste kõrge mänguline tase.

Kavas laieneda mujale Baltimaadesse

“Järgnevatel aastatel laieneb tuur osavõistlustega ka Lätti ja Leetu ning meie soov on saada Baltikumi üleseks golfi võistlussarjaks. Kokkuvõtvalt on meie eesmärk läbi viia kõrgetasemeline, nii korralduslikus kui ka sportlikus tähenduses, võistlussari, mis koondub üheks ja pakub sportlikku väljundit ühele väga suurele ja olulisele golfimängijate segmendile, kelleks on mid-amatöörid,” räägib tegevjuht.

Sarjast osavõtu eelduseks on kuulumine MTÜ MidAm Estonia liikmeskonda. MTÜ MidAm Estonia liikmeks saab kui soovija tasub 50 eurot aastast liikmemaksu MTÜ arveldusarvele.

Oma panus Eestis golfikultuuri

“Kui nüüd küsida, mida selle 50 euro eest liige saab, siis kõige lihtsam vastus on, et kvaliteetse golfipolo ja lisaks laienevad meie liikmetele meie partnerite poolt pakutavad soodustused ja/või eripakkumised,” lausus Tarko Tuisk. “Kui aga vastata filosoofiliselt, siis saab iga liige võimaluse anda oma panuse Eesti golfikultuuri edendamisse, mis on võib-olla, et olulisemgi kui erinevad soodustused, mida me oma liikmetele pakume.” Sel aastal on MidAm Estonia olulisteks partneriteks ja toetajateks tuuri läbiviimisel GolfLife Shop, Sportland ja Rademar ning meediapartneriks Delfi. Seega, kui oled mees või naine, vanuses vähemalt 30. eluaastast ja sinu hcp on meestel kuni 24 ja naistel kuni 36, siis oled oodatud liituma MidAm Estonia klubiga ja võistlussarjaga! Täpsem info aadressil http://midamgolf.ee

Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga