Eesti esiturvajal on annet ja sihikindlust golfiusku pööramisel

Priit Sarapuu

Priit Sarapuu

“Koonda enda ümber mõtlejad, tegutsejad, aga ka “pidurid” ning moodustada nendest meeskond! Ükski saavutus pole juhi oma. Suured teod sünnivad tugevas meeskonnas, milles igal liikmel on kindel roll,” avab oma juhtimistõdesid AS G4S Eesti juhatuse esimees Priit Sarapuu.

Mõtteerksa ja toimeka meeskonna loomise ja püsimise allikaks läbi aegade on olnud ka sport, mis annab jõudu kehale, energiat vaimule ning tekitab sünergia meeldiva seltskonna hoidmiseks. See on ka põhjus, miks G4S oma kliente golfimänguga nüüd juba mitmendat aastat võõrustab.

Esitasin Priidule traditsiooniks saanud küsimuse, et kas tulevikus võiks golf saada Eestis sama populaarseks kui näiteks jalgpall, mille peale ta arvas, et eestlased jäävad ennekõike korvpalliusku, kuid näeb siiski golfarite arvu stabiilset kasvu ning seda ennekõike harrastajate näol. “Tondirabale rajatud spordikeskusesse kavatsetakse rajada pay&play tüüpi golfiväljak, kus harrastajad saavad mängida ka ilma green card’ita. Küllap meelitaksid sellised väljakud senisest rohkem inimesi oma kätt ja sportlikke võimeid proovima,” usub Sarapuu.

Golfiusku firmajuht

Eesti esiturvaja Priit Sarapuu mängib ka ise golfi. Ta soovib sellesse tervist tugevdavasse, positiivset meeleolu loovasse ja mõnusat seltskonda pakkuvasse mängu kaasata nii firma töötajaid, kliente kui ka koostööpartnereid.

“Ergutame töötajaid minema golfiväljakule, et alguses kasvõi pealt vaadata ning huvi tekkimise korral ise golfarite ridadega liituda. Mõistagi ei suru me kellelegi golfiusku peale, soov ja motiiv mängida peab ikka endal välja kujunema,” lausus Priit.

Tiirutamine erinevatel väljakutel

Tarmo Pärjala

Tarmo Pärjala

G4Sil on eriti tihedad sidemed Niitvälja golfiga, põhjuseks selle väljaku lähedus ettevõtte peakontorile.

“Esimesed golfarid sellest ettevõttest on just Niitvälja kasvandikud,” tundis firmajuht rõõmu. Samas rääkis ta, et väga suurt huvi pakuvad ka teiste väljakute võimalused nii mängus, teeninduses kui muus sinna juurdekuuluvas. Erinevatel väljakutel korraldatakse ka klientidele mõeldud võistlust G4S Open Golf.

“Traditsiooniliselt tiirutame võistlustega eri väljakutel mööda Eestimaad. See muudab korraldamise ühes suhtes keerulisemaks, teisalt aga põnevamaks. Pakume ju golfielamust erinevates Eestimaa nurkades. Pealegi oleme kogu riigis teenust pakkuv firma,” kommenteeris sellist igal aastal erinevate väljakute valimise otsust G4S Eesti turundusjuht Tarmo Pärjala.

Pärjala sõnul ollakse uhked selle üle, et G4S Open Golf võistluste korraldamisse kaasatakse sisuliselt kogu ettevõtte management.

“Möödunud aastal võtsid meie omad live score kõigilt kaheksateistkümnelt rajalt. Oleme kuulnud, et niisuguses mahus ja operatiivusega ei tehta seda isegi Eestis toimuvatel tippvõistlustel,” lisas ta.

Turvaauotodega golfiväljakule

Priit Sarapuu

Priit Sarapuu

Tarmo Pärjala ise veel golfi ei mängi, kuid spordiala edendamisse pühendab end täiega. “Sõidutame kliente kaugematele radadele patrullekipaažide džiipidega. G4S Eesti poolt pakutavate keerukate ja tänapäevaste videovalvelahenduste tutvustamiseks oleme korraldanud live’is videoülekannet raja eri punktidest klubihoonesse. Saaremaal toimunud võistluste eel ehitasime antud süsteemi üles kahe päevaga,” rääkis turundusjuht.

Pärjala tõi veelgi atraktiivseid näiteid golfist inspireeritud turunduses: “Oleme spetsiaalse GPS paanikanupu abil mõõtnud väikese ja suure HCPga mängijate distantside vahet – taolised paanikahäirele reageerimist võimaldavad seadmed on tavaelus kõrgendatud turvalisust vajavatele isikutele mõeldud. Tegeleme ju lisaks ka sularahaveoga.“

G4S mõtleb ka mängijate võimalikele vigastustele ja paneb klientidele kaasa spetsiaalselt golfaritele mõeldud esmaabipaki.

Golfis põimuvad sajanditevanused traditsioonid ja innovaatilisus, aristokraatlikud ning moodsad ajad. Suuresti on neist põimitud ka AS G4S Eesti mainekujundus ja ettevõtluspoliitika. Seda arvestades ongi turvafirma ja golfimäng saanud teineteise suhtes lausa lahutamatuks.

“Golfimäng tagab igati hea suhtlemiskeskkonna ning seda ka ettevõtte huvisid silmas pidades. Enne või pärast mängu saab mõndagi ideed arutada, probleeme sirgemaks rääkida, mõnusas miljöös teenuseid tutvustada ning loomulikult inimesi, kellele igapäevaselt teenuseid pakume, tundma õppida. Kui mulle antaks valida, kas minna kellegagi restorani lõunatama või hoopis golfi mängima, eelistaksin raudselt teist varianti,” ütles lõpetuseks Priit Sarapuu.

Tekst: Monika Kuzmina, Jaan-Ivo Lukas
Fotod: G4S

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga