Eesti amatööride meistriteks tulid välismaalased

Saaremaal 26. mail lõppenud Eesti lahtiste amatööride meistrivõistluste esikohad viidi välismaale.

Meestest juhtis Ilari Saulo (Soome) Jesse Waaralinna (Soome) ees löögiga, kui pühapäeval oli mängitud üheksa rada: Saulo tulemus +5, kaasmaalasel +6. Kevin Christopher Jegers, kellel oli läbitud selleks hetkeks 12 rada, oli omakorda löögiga maas Waaralinnast ja 3. kohal.

Kui Saulol oli läbitud 15 rada, oli tema tulemus +6, 17 rada läbinud Jegers oli aga kerkinud teiseks tulemusega +8. Waaralinna oli langenud +11 peale ja kuuendaks.

Saulo võitis lõpuks tulemusega +7 (72, 75, 76). Teiseks tuli Jegers (+9) ja kolmandaks soomlane Antti-Jussi Lintunen (+10).

Lõpupäevale pääses 57 mängijat. Välja jäi ka EGL-i president Erki Mölder. Edasi oleks viinud +39.

Jegers (80, 71, 74) võitis laupäeva ja pühapäeva. “Väga rahuldav oli hästi mängida keerulistes oludes. Olen väga rahul sellega, mida suutsin viimased kaks päeva raja peal saavutada,” ütles ta.

Mis avapäeval viltu läks?

Drive oli kehv. Lõin kuus palli vette ehk sain kuus trahvi ja sealt see suur skoor tuligi kergelt. 11. ja 16. rajal lõin avalöögi paremale vette ja sealt edasi oli keeruline bogey‘t päästa.”

Naistest juhtis venelanna Aleksandra Tšekalina (+10) nelja löögiga Emmi Jalkase (Soome) ees, kui mõlemal oli läbitud 12 rada. Venelanna võitis lõpuks tulemusega +14 (75, 74, 81). Jalkanen tuli teiseks tulemusega +17 ja Ozo klubi esindav Marta Siltšenko (Venemaa) kolmandaks tulemusega +21. Parim eestlanna oli Anete-Liis Adul 5. kohal.

Jalkanen jäi vihma ja tuult arvestades tulemusega rahule. „Ma Saaremaad eriti ei näinud, aga väljak meeldis. Tagumisel üheksal hakkas aga nii külm, et mul oli tõeliselt hea meel, kui mäng läbi sai,“ naeris ta.

Veidi oli ta pahane laupäeva peale. „Oleksin pidanud paremini mängima, sest drive’i lõin väga hästi. Kolmekordset puttamist oli liiga palju,“ ütles ta.

Fotod: Kadri Palta ja EGL

Pikemalt saab lugeda järgmisest ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga