EDGA – puue ei takista golfimängu

Igal golfimängijal on lugu sisselöödud putist või pikast ja sirgest draivist, kuid mitte igaühe lugu ei köida. EDGA (Euroopa Puuetega Golfarite Liit) kogub kokku mängijate lood, mis teavitavad ja inspireerivad.

2019. aastal valmis EDGA-l raamat „Mulligan – Tough Love & Second Chances” ja 2020. aastal samanimeline film. Iga vähemalt 25-eurose annetuse eest kingib EDGA ühe raamatu mõnele haiglale ja teise annetajale.

Üks neist murdumatutest mängijatest on Jose Bagnarelli, kes vigastas mootorrattaõnnetuse tagajärjel paremat kätt ja pidi õppima kõike vasaku käega tegema. „Operatsioonidega on parema käe olukord siiski nii palju paranenud, et saan külmikust õlut võtta,” sõnab Bagnarelli.

Golfi ta enne õnnetust ei mänginud. Bagnarelli armastas ujuda, aga ühe käega ta eriti ei uju. Golfist rääkis talle üks üle 80-aastane härrasmees, kes ütles, et see on ainuke mäng, kus kollanokk võib maailma esinumbrit võita. Bagnarelli armastab pärast golfiga tegelema hakkamist tsiteerida Nelson Mandelat, kes ütles: „Ma ei kaota. Ma kas võidan või õpin.”

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga