Ecco Biom golfijalatsid – jala järgi disainitud

Ecco Biomi karbil on roheline riidest kate, mida saab kasutada mugava sussikotina.

Ecco Biomi karbil on roheline riidest kate,
mida saab kasutada mugava sussikotina.

Selle hooaja uudistoode – Ecco Biom golfijalatsid – on ülikerged ja supermugavad. Golfimängija
Mark Suursalu proovis uusi jalatseid ja on väga rahul.

Eesti parima golfari, profimängija Mark Suursalu sõnul istuvad uued Ecco Biom golfijalatsid jalas justkui valatult. „Ma sain need alles paar nädalat tagasi kätte, kuid juba esimest korda jalga pannes oli tunne, nagu oleksin nendega aasta otsa käinud,” ütles äsja GolfLife Shop’ist uute jalavarjudega GolfIn’i sisehalli saabunud Suursalu. Suursalu kannab Ecco firma golfijalatseid mänguväljakul teist hooaega ja tema kogemused on väga positiivsed.

„Tallad pole nagu „sisse visatud”, jalatsid ei aja jalgu higistama ja peavad hästi ka vett,” loetles ta Ecco jalanõude häid omadusi. Nimelt on pikal mängul oluline, et jalatsil oleks korralik ja jalga toetav sisetald ning et jalad higistama ei hakkaks ega märjaks ei saaks. Kasvõi hommikul vara kastega väljakule minnes.

„Mõnede jalavarjudega on nõnda juhtunud, et pärast kahte rada on jalad märjad,” selgitas ta.

Toetavad jalga

EccoBiom2Golfijalatsid peavad olema mugavad ja pakkuma jalale tuge. “Ecco jalanõud hoiavad jalga päris hästi isegi pärast kahe ringi mängimist,” lisas ta. Jalatsite valmistaja on näinud vaeva ja paigutanud tugevdused strateegiliselt õigesse kohta, nii et jalg ei vaju näiteks lööki sooritades ära.

Profimängija sõnul on oluline oma jalatseid hästi hoida, siis teenivad nad kandjat kaua. „Need ei ole siiski tänavajalatsid, pärast mängu tuleb panna teised kingad, mitte näiteks autoga samades kingades veel koju sõita. Spike’d ei kannata igapäevast kandmist,” ütles Suursalu.

Ecco Biom golfijalatsitega on Suursalu väga rahul. „Ei ole midagi negatiivest märganud. Võibolla on see minu jala eripära. Imestan isegi, et panin uued jalatsid jalga ja ei ole vaja olnud kaks nädalat plaasterdada,” rääkis mängija, kellel on kogemusi „käimadega”, mis jalad veriseks hõõrunud.

Uuel hooajal on Suursalul kolm paari Ecco firma jalavarjusid: valged klassikalised golfikingad Classic Comfort, tennised Street Premiere ja tuttuued Ecco Biom Golf jalavarjud.

„Nagu tossudega mängiks. Supermugavad,” kommenteeris Suursalu Ecco Biomisid. „Löögil olles on jalalaba liikumine õiges kohas fikseeritud.”

Ecco firma toodangu kandjana lisab Suursalu, et mängides ei ole erilist vahet, milline Ecco jalats parasjagu varba otsas on. „Löögi ajal ei tunneta suurt erinevust,” kommenteeris ta, mugavuse vahe annab end tunda, kui oled pika päeva väljakul veetnud. „Näiteks paljudel golfiõpetajatel on jalas tennised.”

Biomide ehitus matkib jalga

Selle hooaja uudistoode – Biom – kätkeb endas biomehaanilist konstruktsiooni, mis toetab jalalaba loomulikul viisil.

Uute golfijalatsite – Ecco Biomide – valmistamisel on lähtutud juba jooksujalatsite peal edukalt testitud kontseptsioonist, et liikumine on inimese loomulik tegevus ning Biomid istuvad suurepäraselt ümber jala.

Ecco Biom jalatsi ehitus matkib inimjalga, võimaldades jalal liikuda looduse poolt ettenähtud viisil. Loomulik liikumine tugevdab jala- ja säärelihaseid, suurendab vastupidavust ja vähendab vigastuse ohtu.

Biomid teeb eriliseks nende ülikerge konstruktsioon. Biomid on 100 grammi kergemad kui teiste brändide analoogsed tippjalatsid. Biomidel on madal vahetalla profiil, mistõttu on golfari raskus mängupinnale lähemal ja see tagab stabiilsuse, maa tunnetuse, pidavuse ning hea löögijõu. Biomidel on uudne kannakonstruktsioon, mis tagab ideaalse tasakaalu ja päka osa on eriti paindlik, mistõttu toetatakse väga mugavalt korrektset jala biomehaanikat.

Biomid on valmistatud Tiibeti jakinahast. Jakinahk on kolm korda tugevam kui veisenahk ning laseb jalal paremini hingata.

Ecco töötleb nahka ECCO Hydromax™ tehnoloogiaga, mis tagab niiskuskindluse kõigis tingimustes. ECCO Comfort Fiber System loob ideaalse sisekliima, et hoida jalad kuivana. Direct Injected Polyurethane protsess garanteerib pika mugava kasutusea, mille jooksul tagatakse jalale täpne anatoomiline tugi. Ecco Biom jalatsid on loodud nii, et need toetavad inimese loomulikku liikumist.

Eestis müüb Ecco firma golfijalatseid Golf- Life Shop.

Täname koostöö eest GolfLife Shop’i ja GolfIn’i golfi sisehalli.

Tekst: Mariliis Pinn
Fotod: Julia-Maria Linna
Graafika: Ecco

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga