British Open: Morikawa sai teise suurvõidu

Collin Morikawa on esimene mees, kes võitnud kaks suurturniiri esimesel katsel: mullu PGA Championship ja tänavu British Open.

Louis Oosthuizen, kellel tänavu suurvõistlustelt juba kaks teist kohta, juhtis esimesest ringist peale ja läks viimasele päevale Royal St George’si väljakul tulemusega -12, löögiga maas Morikawa, kelle 54 raja -11 oli ajaloo madalaim British Openi debütandi kohta.

Oosthuizen alustas avaüheksal kahe bogey’ga. Morikawa lippas eest radadel 7-9, mis tõid kolm birdie’t. Teisel üheksal hargnes võistlus Morikawa ja Jordan Spiethi vahel. Morikawa võidutulemus lõpuks -15 (67, 64, 68, 66). Ta ei teinud lõpuringil ühtegi bogey’t. Võit tõi pangakontole 2,1 miljonit dollarit lisa. Teise koha sai Spieth tulemusega -13. Oosthuizen ja Jon Rahm jagasid kolmandat kohta tulemusega -11.

Amatööre osales kuus. Kõrgeim amatöör oli Matthias Schmidt, kes äsja EM-il sai Saksamaa koosseisus 6. koha. Kui Schmidt US Openil jäi lõpupäevadelt välja, siis seekord õnnestus cut läbida: 59. koha jagamine. See oli tema viimane võistlus amatöörina.

Võistluselt jäid koroonapiirangute tõttu kõrvale Hideki Matsuyama, Bubba Watson ja Zach Johnson. Watson on vaktsineeritud. Mullu jäi võistlus piirangute tõttu ära.

https://twitter.com/TheOpen/status/1416814544211615745

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga