BO GOLF SOOVITAB! Kuidas algajale golfivarustust valida?

IMG_0666Algaja golfar võib end pisut ebakindlalt tunda isegi siis, kui asjatundjad on talle juba selgitanud, et golf pole enam ammugi vaid rikkurite privileeg, vaid on muutumas rahvaspordiks. Silme ette kerkivad esmalt ikka laitmatult riides härrasmehed, kelle järel veetakse golfikäruga ülikallist varustust. Tänapäeva tegelikkus on lihtsam, igapäevasem ja kättesaadavam, kuid head nõu on ikka vaja. Golfar Jaak Vende räägib, kuidas tema oma esimese golfivarustuse soetas, ning ostusoovitusi annavad Pro Paul Põhi ja BO Golfi esindaja Marge Linnas.

Jaak Vende, kui raske on algaja mängijana golfipoes orienteeruda?

Enne kui golfivarustust valima läksin, ei olnud ma üldse kursis, milline teadus see on. Korraliku juhendamiseta oleksin valinud tootjafirma ning üsna subjektiivselt golfikepi välimuse järgi.

IMG_0672

Miks soovitaksid varustuse soetamisele treeneri kaasata?

Treener paneb sinu pikkuse, kaalu, löögitehnika ja muu põhjal kokku just sinule kõige paremini sobiva varustuse. Hästi istuv varustus on üks eeldustest, et mäng sujuks paremini.

Mis sa arvad, kas oleksid üksi valides selliste asjade peale mõelnud, millele su treener tähelepanu juhtis?

Kuna mul varasem kogemus puudus, ei oleks ma üksi kindlasti osanud vajalikele aspektidele tähelepanu pöörata.

IMG_0749

Niitvälja Golfi Head-Pro Paul Põhi sõnul tuleb uut varustust soetades kokku klapitada tosin parameetrit. Algajale sobib rohkem kasutatud varustus, mida saab tema järgi kohendada ja mis tuleb hinnalt odavam.

Paul Põhi, kui raske on algajal mängijal üksi golfivarustust valida?

Iseseisvalt esimest komplekti valida on väga keeruline. Uus mängija ei ole enamasti teadlik, kuidas golfikepp võib mängu mõjutada. Enamasti valitakse hulga komplektide vahel, mis on internetis müügil, lisaks komplektid kohalikes golfipoodides ja kasutatud varustus. Nendest juhuse läbi õige leidmine on paras õnnemäng.

IMG_0737

Millele peaks golfivarustust valides tähelepanu pöörama?

Korralik fiting koosneb kaheteistkümne parameetri sobitamisest, et mängija saaks varustusest maksimaalse tulemuse. Alustajatel on kõige olulisem saada paika õige pikkus, varte jäikus, sobiv kepilaba ning komplekti kooslus ehk valida välja, millised rauakepid, millised hübriidkepid ning õigete nurkadega puukepid peaksid komplekti kuuluma. Ekslikult arvatakse, et õige ehk fititud varustus peaks olema vaid madalama handicap’iga mängijatel. Tegelikkuses saab alustaja ja keskmise tasemega mängija sobivatest keppidest rohkem kasu kui väga hea tasemega mängija. Sobiv varustus teeb golfi õppimise ja mängimise oluliselt lihtsamaks. Sedasi tunneb alustav golfar mängust ka oluliselt rohkem rõõmu.

Milline võiks olla algaja varustuse hinnaklass või ei mängi hinnaklass üldse rolli?

Hinnaklass ei mängi olulist rolli. Uus mängija võib leida sobiva kasutatud varustuse ka saja euro eest. Samas kui tellida golfipoest sada protsenti sobiv varustus, mis vastab kõigile olulistele parameetritele, võib hind tõusta üpris kõrgele. Mõistlik on alguses lasta kasutatud varustus enda järgi kohandada – keppide pikendamine, nurkade muutmine ja sobiva gripi pealepanek on üpris kiire töö.

IMG_0689

Miks peaks algaja mängija varustust valides treeneri kaasama?

Treener tunneb mängija omapärasid, mida golfipoes olevad töötajad ei pruugi teada. Fitingukoolituse läbinud treenerid teavad peale golfikeppide sobitamise ka golfitehnika eripärasid, mis mõjutavad keppide ja eelkõige sobivate varte valikut.

Golfikauplustest saab osta paljude kaubamärkide toodangut, hinnaskaala on lai. Golfivarustuse valikuvõimalustest räägib BO Golfi esindaja Marge Linnas. Millised brändid on teil esindatud?

Bo Golf esindab selliseid golfibrände nagu Titlest, Wilson, Mizuno, TommyArmor ja veel paljud teised. Valik on väga lai, meie aitame valida sobiva variandi vastavalt golfimängija vajadustele ja võimalustele.

IMG_0799

Mille järgi peaks algaja golfimängija brändide vahel valima?

Aitame leida kõige sobivama varustuse vastavalt kliendi soovile, aga lõplik brändi valik sõltub ikkagi kliendist. Näiteks sel aastal on Wilsonil pakkuda uus golfivarustus Pro Staff HDX meestele ja naistele, kus on olemas kõik algajale vajalikud golfikepid.

Millise hinnaklassiga peaks algaja varustust valides arvestama?

Kui räägime ainult golfikeppidest, võib varustuse soetada alates 190 eurost: sel juhul on komplektis pool setti ehk seitse golfikeppi ja bägi. Täisvarustuse hinnad algavad 290 eurost.

Kuidas varustuse valimine enamasti välja näeb, kas kliendid küsivad julgelt abi või proovivad siiski üksi otsuse teha?

Varustuse soetamisel küsitakse ikka abi, kas siis oma Prolt või õpetajalt või hoopis golfikauplusest.

VAATA GALERIID!

Artikkel ilmus ajakirja Golf kevadnumbris. 

Tekst: Monika Kuzmina, Jüri Kukk 
Fotod: ajakiri Golf 

Ajakirja Golf tellimuse saab teha SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga