ARMASTUSEGA SAAREMAALT! Öun: Saaremaa mahelimonaad, mis peidab endas Eesti õunade väge

Kui Golfi toimetus oli soojal Karja Pagari küpsetustehases ringkäigul, tuli välja, et peremehe poeg valmistab kohe kõrvalhoones meie Eesti lemmiklimonaadi Öun.

Loomulikult uurisime, kas võime teha põike ka sellesse tehasesse. Kas pole mitte imeline, et isa ja poeg ajavad kõrvuti mõlemad oma äri? Soovime kahe generatsiooni tegijatele meestele tarkust ja vastupidavust, vägevaid kliente kogu Eestist ja maailmast! Öuna tootmisjuht Juhan Kanemägi sõnab, et tegeles kunagi ülikooli ajal vahujookide valmistamisega ning kohtus läbi TTÜ kahe inimesega – üks müügi- ja teine turundusinimene. Sealt sündiski mõte teha alkoholivaba karastusjook. Tol hetkel ei olnud sellist Eesti tootjat olemas, ent nüüdseks on see võitnud juba eestlaste südamed.

Väärtustades eestimaist õuna

“Idee sündis sellest, et siidri puhul on kuus kuud vananemist, aga limonaadi saime hakata tegema kohe,” selgitab Juhan, miks hakati valmistama limonaadi, millega kiiresti turule tulla ning selle juurde ka jäidi. Praegu tegeletakse 330 ml käepäraste alkoholivabade limonaadide arendamisega, mida on mõnus suvel kaasa võtta ja nautida. “Kategooria mõttes uus toode on meil veel vahujook, mis on pidupäeva tähistamise toode,” räägib ta joogist, mida on saadaval erinevates maitsetes – Rabarber-Kuusk ja Öun-Kadakas Vahujook. See on mõeldud spetsiaalselt täiskasvanutele, kes tahavad alkoholivaba joogiga erilisematel puhkusel lüüa klaase kokku. Kuid miks mitte ka nautida argipäevaluksust klassikese vahujoogiga?

“Me väärtustame Eesti õuna, igas tootes on sees õunamahl,” selgitab Juhan, mis Öuna eriliseks teeb. Jookides kasutatav õunamahl on tehtud mahedatest Eesti õuntest ning lisatud on teisi mahlasid või erinevaid komponente, näiteks rabarber, tikker, punasesõstar ja münt.

Väega õunalimonaadi leiad toidupoodidest ja e-kauplusest

Saaremaa limonaaditehases töötab ühtekokku kaheksa inimest, kes need limonaadid meieni toovad ning üheskoos töötavad, et tervislik vähese orgaanilise suhkru ja kunstlike lissaineteta ning alkoholivaba limps meie laudadele jõuaks. Saadaval on Öun jooke suuremates Eesti poodidest ning võib leida isegi Soome SOK poeketist. Kriisiolukorras sai tehtud ka e-pood oun.ee, kust mugavalt joogid saab tellida otse koju.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga