Ärge muretsege – uus Tiger Woods on sündinud!

McIlroy21-aastane golfi imelaps Rory McIlroy pole kindlasti kuivik, kel jätkub huvi vaid golfikeppide sorteerimiseks – alles hiljaaegu kirjutasid Põhja-Iirimaa ajalehed tema lahkuminekust ning BBC kuti uuest soengust.

Niipea, kui Rory McIlroy 2007. aasta septembris liikus amatöörgolfarite ridadest proffide omasse, on golfihuvilised tema edusamme ja tagasilööke huviga jälginud. Kõigest kaheaastasena 40-jardise (umbes 37-meetrise) löögiga hakkama saanud McIlroyd peetakse   andekaks ja talle lubatakse suurt tulevikku. Oma esimese hole in one’i tegi ta üheksa-aastasena ning European Touril astus ta esimest korda üles 16-aastasena.

Põhja-Iirimaalt Holywoodist pärit Rory McIlroyd peetakse – ja ilmselt täiesti õigustatult – praegu golfimaailma üheks andekamaks ja põnevamaks nooreks mängijaks, kes on võitnud mitmeid olulisi auhindu ning pakub konkurentsi maailma suurimatele tippnimedele. Noormees on aga alles hiljuti tunnistanud, et tõeliseks tippmängijaks saamiseks tuleb tal veel tõsiselt tööd teha ning parandada ka suhtumist.

„Ootasin endalt eelmisel aastal palju,” kommenteeris ta pettunult 2010. aasta töötulemust tänavu veebruaris ajalehele Belfast Telegraph, „aga kohati tundsin, et panustasin töösse vähem kui 100%. Professionaalse sportlasena ei tohiks selliseid olukordi ette tulla, vaid igaks päevaks peaks olema seatud eesmärk ja seda tuleks püüda saavutada.”

McIlroy on rääkinud meediaväljaannetele, kuidas ta tunneb, et on võimeline paremaks kui eelmisel aastal saavutatud tulemused. Aasta lõpul viis see selleni, et McIlroy istus maha enda jaoks oluliste inimestega nagu ISM (International Sports Managment) asutaja ja endine tippgolfar Andrew „Chubby” Changler, caddie JP Fitzgerald ja treener Michael Bannon, arutamaks, mis sai
tehtud hästi ja mida tuleks muuta.

„Me jõudsime umbes sellisele järeldusele, et ma ei võida nii tihti, kui ma võiksin või peaksin, kuna sageli pole mu strateegia parim selle väljaku jaoks, kus ma parasjagu mängin,” sõnas McIlroy, „ma olen suuteline lööma palli piisavalt kaugele ja kõvasti, aga mõnikord lähenen asjale natuke liiga agressiivselt. Peaksin kasutama kavalamat taktikat.”

Sellistest avaldustest hoolimata läks McIlroyl eelmisel aastal meie mõistes ilmselt super hästi. Ajakirja Golf Digest hinnangul teenis ta mullu golfimänguga 8,2 mln USA dollarit, ta on praegu ametlikult maailmas paremuselt kaheksas golfar ning tema kodulehe andmetel jõudis vähemalt
kümnel mullusel rahvusvahelisel võistlusel kümne parima hulka.

Ehk segas McIlroyl tööle keskendumast eraelu? Vahetult enne jõule tuli McIlroyl teha otsus, mida ta peab oma senise noore elu raskeimaks, ning noormees katkestas kuus aastat kestnud suhte tüdruksõber Holly Sweeneyga.

„Need paar nädalat, mis jõulude ette jäid, polnud just parimad mu elus, aga tuleb teha seda, mis on enda jaoks õige,” sõnas McIlroy intervjuus alles hiljuti ning väitis, et nad on Hollyga endiselt head sõbrad ja suhtlevad iga päev, „aga praeguses eluetapis tahan investeerida rohkem aega golfimängule ja nii lihtsalt ongi.”

• Sündinud 4. mail 1989. aastal
• 178 cm pikk
• On esindanud Põhja-Iirimaad nii amatöör- kui ka profigolfarina.
• 2004. aastal kuulus ta juunioride Ryder Cupi meeskonda.
• 2006. aastal võitis ta Milanos Euroopa amatööride meistrivõistlused.
• 2007. aastal juhtis ta 17-aastasena kord nädala jooksul
World Amateur Golf Rankingu edetabelit. Samal aastal sai temast profigolfar.
• On olnud golfimängijate maailma edetabeli esikümnes ning esindanud Euroopat Ryder Cupil. Praeguse seisuga on ta paremuselt
kaheksas golfar maailmas.
• Kodulehel loetleb oma hobidena Manchester Unitedi fännamist, autosid, tennist, filmide vaatamist, muusikat.
• Blogib ja tviidib – blogissse kirjutab vaid keskmiselt kord kuus, tviidib enamasti mitu korda päevas ja tal on Twitteris peaaegu 140 000 jälgijat.
• Ajakiri Golf on McIlroyd kaks aastat tagasi kutsunud „tulevaseks Tiger Woodsiks”.
• Ajakirja Golf Digest hinnangul teenis McIlroy mullu golfist 8,2 mln USA dollarit.
• Tänavu märtsis võistleb McIlroy golfiradadel USA-s, aprill viib ta Malaisiasse. Euroopas saab McIlroyd võistlemas näha mais,
kui ta osaleb võistlustel Hispaanias ja Inglismaal. Rohkem infot McIlroy ajakava kohta leiab noormehe kodulehelt.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga