“Ärge mängige valet palli!”

Fotod: Hanno Kross

Fotod: Hanno Kross

Heinu Klaas

Hooaeg küll juba täie hooga käimas, aga siiski tasuks meenutada mõningaid detaile selle mängu, täpsemalt mängureeglite vallast, mis kipuvad pahatihti ununema.

Üllataval kombel tuleb väljakul sageli ette sellist nähtust nagu vale palli mängimine. Siin saab olla ainult üks nõuanne – ärge mängige valet palli!

Teadupärast toob vale palli mängimine kaasa kaks trahvi ja kohustuse oma õiget palli ikkagi edasi mängida (küll ei lähe arvestusse vale palliga tehtud löögid ning löögimängus veel see asjaolu, et kui te oma viga ei paranda enne, kui alustasite järgmist rada, on vältimatuks tagajärjeks diskvalifitseerimine).

Mida teha, et sellist ülimalt keerulist probleemi vältida?

Maailmas on leidnud laialdast tunnustust palli märkimine. Näiteks võib teha palli peale vildikaga mõne täpi vms. Üldjuhul jääb väheseks teadmisest, et mul oli PRO-V1 – need pallid on juba kättesaadavad ka laiemale mängijate ringile.

Mida teha, kui tekib kahtlus?

Kaasmängijatele tuleb teatada soovist palli identifitseerida, andes neile võimaluse seda protsessi jälgida, palli asukoht märkida ning palli tõsta/liigutada sellevõrra, et aru saada, kas on tegemist enda palliga või mitte. Palli ei tohi puhastada (puhastada võib vaid selleks, et identifitseerida). Sellist protseduuri ei või kasutada palli asukoha parandamiseks…

Edasi loe ajakirjast Golf!

Kus on ajakiri Golf müügil? VAATA SIIT!
Külasta ka ajakirja Golf Facebooki!
Ajakiri Golf Twitteris!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga