ALGAJAD GOLFIVÄLJAKUL! Golfimäng pani staarpoksijad naeratama

IMG_3341

Vasakult: Edvin Erik Kibus, Maxim Vorovski ja Markko Moisar

Muidugi teame kõik, et golfimängus rusikaid ei kasutata või vähemalt ei ole see viisakas ega ka soovitatav. Mis juhtub aga siis, kui anda golfikepp kätte neile, kes just nimelt oma igapäevases elus rusikatele voli annavad? Loomulikult ei pea ma siinkohal silmas toore jõuga linna peal pilkases pimeduses maailma vallutavaid suuri turskeid kiilaspäiseid mehemürakaid, vaid tõelisi Eesti tippsportlasi, keda täna meedias staarpoksijateks nimetatakse.

Sel korral õnnestuski mul veenda golfi mängima tulema Eesti esipoksijad Maxim Vorovski, Edvin Erik Kibus ja Markko Moisar, kes muuseas astuvad võitlustulle 17. oktoobril Saku Suurhallis toimuval ülemaailmsel poksivõistlusel King of Kings, mis toimub Eestis esimest korda ja mida kannab üle ka Eurosport.

IMG_2795

Vasakult: Kristo Tohver, Edvin Erik Kibus, Maxim Vorovski ja Markko Moisar

 

Peab mainima, et need kolm sportlast avaldasidmuljet oma vaoshoituse, sõbralikkuse ja viisakusega. Sel korral sõitsime Saksa Takso transfeeriga Niitvälja Golfikeskuse suunas koos Maximi Vorovski ja Edvin Erik Kibusega.

Esimesena asetan autos diktofoni Eesti ühe parima taipoksija Edvin Erik Kibuse ette, kes sugugi karmi võitleja moodi välja ei näe – kuidagi liiga viks ja viisakas.Uurin, kas ta on sattunud kunagi golfi mängima. Vastuseks saan, et peale minigolfi katsetamise ja mõne video nägemise, kus Tiger Woods võidab, tal golfiga kokkupuudet olnud ei ole. Edvin stereotüüpides kinni ei istu ning sportlasena ta golfimängu rikastele või laiskadele mõelduks ei pea. Lisaks usub Edvin, et tehniliselt on tegemist raske alaga. Küsimusele, kas poksil ja golfil võib ka midagi ühist olla, vastab Kibus veidi kõhklevalt: „Usun, et sarnane on keskendumine ja enda hetkesse viimine, et olla sada protsenti kohal ning teha oma asja, kuid hetkel vastan küsimusele nii, et pole ise golfimänguga kokku puutunud.“

IMG_3213

Maxim Vorovski

 

Eks ikka oleme kõik vähemal või rohkemal määral mõjutatud ühiskondlikest hoiakutest ning üldistest eelarvamustest. Nii uurisingi Maximi käest, mida arvab golfist profipoksija, kes on võitnud Tatneft CUPi meistreid Alex Trofimovit ja Vladimir Idranyd ning vastu astunud sellistele superstaaridele nagu Dzhabar Askerov ja Robin van Roosmalen, kes on täna valitsev Glory World Series meister …

Edasi loe ajakirja Golf sügisnumbrist. Ajakirja saab tellida SIIN!

King of Kingsile saab piletid osta Piletilevist!

Monika Kuzmina

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga