
Kadi Saadlo on üks neist noortest töökatest ning kõike hingega tegevatest naistest, kellega vesteldes tundub, et golf on tema jaoks lausa loodud. Oma tööaastad on Kadi veetnud pühendunult hotellinduses töötades. Ta on omandanud bakalaureuse kraadi Tallinna Ülikoolis Lähis-Ida ja Aasia Kultuuriloo orientalistika erialal ning samuti Jaapanis Ritsumeikan Asia Pacific University’is rahvusvaheliste suhete ja diplomaatia erialal. Kes teda lähemalt tunnevad, iseloomustavad teda kui naist, kes teab, mida tähendab jääda igas olukorras daamiks.
Kõik uus ja huvitav tasub Kadi meelest järeleproovimist. Lisaks hotellidele Schlössle, Kolm Õde ja Kreutzwald on ta Eestis, Soomes, Lätis, Leedus ja ka Venemaal töötanud selliste maailmakuulsate artistide heaks nagu Placebo, Nickelback, Nigel Kennedy, Vanessa Mae, Tarja Turunen & Mike Terrana, The Killers, José Carreras ja Elton John. Nagu arvata võib, on tegemist naisega, kes julgeb väljakutseid vastu võtta, teebki seda ja saab nendega ka suurepäraselt hakkama.
Paljud golfimängijad kurdavad, et isegi kui golf ei ole vaid rikaste jaoks, siis aega võtab ta küll palju ja rohkemgi veel. Niisiis uurisingi aktiivse ja hõivatud noore naise käest, kuidas ta golfini jõudis ja kuidas ta golfimänguks aega leiab.
Kadi, kuidas golf teieni jõudis või jõudsite teie golfini?
Jõudsin golfini suhteliselt juhuslikult – nimelt otsisin eelmisel aastal elukaaslasele sünnipäevakingitust ja silma jäid Green Cardi kursused Niitväljal. Kuna olime kunagi arutanud, et golf on mäng, mida iseenesest võiks ju osata (vähemalt oleks siis pensionipõlves tegevus ;)), ei tulnud mul pikalt mõelda. Septembri keskpaigaks said kursused edukalt lõpetatud ning ühtlasi olid kadunud eelarvamused golfist kui igavast vanainimeste mängust.

Milliseid eneseületusi on golfimängu alustamine teilt enim nõudnud?
Ausalt öeldes mitte mingisuguseid. Golf meeldis mulle juba alates esimesest päevast väga ja alati läksin heameelega treeningusse. Muidugi oli alguses tükk tegemist, et üldse pallile pihta saada ning rajale ei julgenud ma esimesed kuu aega üldse minna, kuid mingit eneseületust pole ma tõesti pidanud tegema. Pigem on kogu õppimisprotsess äärmiselt huvitav ja pinget pakkuv.
Golf on ala, mis nõuab pühendumist ja aega. Kas ja millest pidite loobuma, et Niitväljal golfiga lähemalt tutvust teha?
Kuna töötan hotellinduses, siis on tavaline, et tööpäevad venivad tihti õhtusse ning nädalavahetusi ja riigipühasid sisuliselt ei eksisteeri; seega golfimänguga tegelemiseks on mul tõesti üpriski limiteeritud ajaressursid. Hetkel ongi tegelikult kujunenud nii, et peamiselt jagan oma aega hotelli ning golfiväljaku vahel, mistõttu ei jõua ma tihtipeale enam muude hobidega tegeleda ja sageli on tunne, et ajast on justkui puudu. Kuna golfimäng tõepoolest nõuab pühendumist ja aega, siis tegelikkuses ongi kaks varianti – sa kas leiad selle aja, et mängu „sisse minna“ või mitte. Olen aru saanud, et golf ei ole üksnes mäng või ajaviide, vaid elustiil.
Rääkige palun algaja hirmudest ja kuidas te need ületasite?
Esialgu oli minu jaoks kindlasti kõige hirmutavam rajal mängimine, eriti kui seal oli samal ajal palju inimesi. Algajana sa ju ei oska veel oma lööke kontrollida ning tihtipeale ei tule need ka päris täpselt nii välja nagu sooviksid, nii et pallid kipuvad maanduma täiesti valedes kohtades (juhul kui sa nad üldse lendu saad). Kui su taga on järjekorras mitu flighti, siis tekitab väikest pinget ka see, et tahaks rahulikult löökidele keskendudes mõnusalt aega veeta, aga samas ei taha ka kellelegi ette jääda. Aja jooksul siiski õnneks hirmud vähenevad ja rajal olles ka aeglasemalt mängides ei muretse ma enam üldse, sest alati on võimalus kiiremad mängijad mööda lasta. Samas muidugi on ajaga ka enda oskused paranenud ning tempos püsimine pole sugugi nii keeruline.
Mida on senine golfikogemus teile enim õpetanud?
Eks ikka golfi mängima. 🙂
Milliseid muudatusi oma elus üldiselt näete peale golfimänguga lähemalt tuttavaks saamist?
Golf on saanud osaks minu elust. Tänu golfimängu eripäradele õnnestub mul veeta väga palju aega kaunis looduses ja värskes õhus – seega võin 100%-liselt väita, et mu elustiil on muutunud palju tervislikumaks ning nauditavamaks. Kuna golf on üpriski aeganõudev, siis kindlasti on see muutnud minu suhtumist ajakasutusse ning minu jaoks on väga oluliseks saanud oma aja planeerimine.
Kui tihti golfi mängite?
Hetkel mängin suhteliselt tihti – kuskil 3-4 korda nädalas. Loodetavasti õnnestub sama tempoga jätkata ka uuel hooajal.
Usutles Monika Kuzmina
Artikkel ilmus ajakirja Golf sügisnumbris
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.