Ajalugu. Golf tekitas õdede Sörenstamide vahele mõra

Charlotta ja Annika Sörenstam olid esimesed õed, kes võitsid LPGA Touril kumbki vähemalt miljon dollarit. Nad kasvasid Stockholmis, kuid käisid ülikoolis Ameerika Ühendriikides: Annika Arizonas, Charlotta Texases. Mõlemad olid NCAA meistrid. 1997. aasta märtsis on Annika 26- ja Charlotta 23-aastane ja keegi ei mõista, miks nad ei räägi teineteisega.

Kui ajakirja Sports Illustrated fotograaf proovib neid Welch’s/Circle K turniiril ühele pildile saada ja palub varem lõpetanud Charlottal veidi oodata, teatab Charlotta, et tal on kõht tühi. Lõpuks õnnestub nad saada koos puttamisgriinile, aga kui fotograaf on viis minutit pildistanud ja filmi vahetab, avastab ta Charlotta minema sammumas.

Annika ütleb, et lastena olid nad parimad sõbrannad. Umbes kuni 1988. aastani, kui Annika hakkas golfi mängima. „Golfis käib suur konkureerimine. Üks põhjus võib peituda selles,” selgitab ta. „Mina arvan, et süüdi on Charlotta. Temaga on võimatu rääkida. Aga kui temalt küsida, siis ta ilmselt ütleb, et süüdi olen mina.”

Charlotta sõnul on nad viimase nelja aasta jooksul koos golfi mänginud võib-olla ainult kolm korda. Viimati kohtuti jaanuaris Annika pulmas Nevadas, kui kuulsam Sörenstam abiellus Callaway müügimehe David Eschiga. Kui Charlottalt küsida, kuidas Davidi perekonnanime kirjutatakse, ütleb ta, et pole päris kindel.

„Golf ei võimalda lähedust. Annika näeb palju vaeva ja väärib kõike võite, ent minagi pole tuuril lihtsalt sellepärast, et olen tema õde – ma läbisin Q-Schooli. Ma proovin tema edule mitte mõelda,” sõnab noorem õde, kelle eesmärk on jõuda 30 sekka rahatabelis ja võita aasta uustulnuka auhind. Pärast Tucsoni on ta rahatabelis 27. ja uustulnukatabelis 1.

Annika osutab, et kui Charlotta lõi Australian Women’s Mastersil 66 ja haaras avaringi esikoha, ütles ta: „Kui Annika seda suudab, suudan mina ka.”

„Ta tahab olla sama hea kui mina. Mina sellele ei mõtle, aga tema tundub mõtlevat,” sõnab vanem õde. „Samas ma ju alati elan talle kaasa. Avalöök on tal võimas. Saaks nüüd lähimängu ka korda.”

Papa Tom Sörenstam tunnistab, et lapsed pole viimasel ajal hästi läbi saanud: „Ma ei tea, milles asi on. Mõlemad on ju nii toredad tüdrukud. Eks Charlotta tunneb survet, kuna Annika on pälvinud nii palju tähelepanu.”

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga