AJAKIRI GOLF ON KOHAL! Eesti värskeimal golfiväljakul Pärnu Bay Golf Links on sünnipäev!

21.10.2016 11:30
LÕPPENUD
Viimane uuendus 4 aastat tagasi
17:24
AJAKIRI GOLF ON KOHAL! Golfiväljaku juht Marko Kaldoja on esimese aastaga rahul

Rajalt saabunud Pärnu Bay Golf Links juht Marko Kaldoja on rahul, sest kuigi vahepeal oli raske, oli ka lõbus, rada oli korras, kuigi kohati jäätunud, ilm hea ja seltskond suurepärane. Mees juhib lisaks sellele klubile ka Saare Golfi ning kinnitab, et nii golfi mängida kui ka klubisid juhtida on võrdselt hea, kuid selleks peab olema golfifanaatik. Temal pole küll palju neid päevi, mil ta mängima pääseb ja Marko muigabki: "Ka kõige kehvem päev väljakul on parem kui kõige parem päev väljaku kontoris." Ajakirja Golf ajakirjanik Monika on jutuajamistest tähele pannud, et sealsed töötajad mängivad golfi vähe ja golfijuht vastab seepeale: "Kui töö segab golfi, tuleb töökoormust vähendada ning hoolitseda hinge ja keha ees!" Aga muidu on see ajastu märk, et tuleb ka teistele asjadele keskenduda.

Hooaeg on otsa saamas, kuid Marko arvab, et ka siseruumides saab ennast vormis hoida ja kevadel tulevad golfarid radadele tagasi. Sünnipäevajutuna mainib ta rahulolevalt, et Eesti golfimängijad on rõõmsad uue golfiväljaku üle, meeskond on rahul, et on olemas visionäär ja golfifanaatik Peter Hunt, tiim on teinud head tööd ja teeb ka edaspidi, et väljakust kujuneks vahva meelelahutuskeskus, ning järgmine hooaeg tuleb kindlasti veelgi parem.

Ka ajakiri Golf soovib Pärnu Bay Golf Links rahvale ja külalistele õnne sünnipäevaks ning mõnusat ja meeleolukat peoõhtut. Täpsemal anname sünnipäevavõistlusel ja -peol toimunust teada esmaspäeval.

17:06
AJAKIRI GOLF ON KOHAL! Esimene mees klubiuksel on Meelis Milder

Juba on saabunud esimene mängu lõpetaja ja selleks on Meelis Milder, kes mängis Pärnu Bay Golf Links väljakul ka aasta eest alguses. Traditsioonilisele küsimusele "Kuidas läks?" vastab ta: "Üles ja alla!" Hiljem täpsustab ta, et mängis lihtsalt oma mängu, hirmutavast ilmaennustusest hoolimata kopsupõletikku ei saanud, rada oli suurepärane, kuid oskustest jäi puudu. Meelis kiidab ka väljakut, lisades, et seal on kitsad rajad ning Eesti ja võib-olla ka maailma kõige keerulisemad griinid.

17:04
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Korraldaja Kairi Tähe teha on vapustavad üritused

Järjekordne inimene on golfiajakirjaniku haardes ja selleks on müügimeeskonna juht ja ürituste korraldaja Kairi Tähe, kes räägib, et sealne töö on väga mitmekesine — näiteks oli klubimajas ühel päeval konverents, teisel päeval pulmapidu. Novembris on oodata kadripulma ja galaõhtut. Väljakutse seisneb selles, et kuna koht on eriline, oodatakse erilisust ka muus, sealhulgas korralduses ja toitudes. Kairi ütleb, et tänane õhtu on eriline, sest menüü on esmakordne, põhjapõtra pihlakakastmes pole keegi veel kunagi saanud. Temal paneb hea toit alati silmad särama, pingeid käib ta maha maandamas range`il ja eelseisvat aastalõppu näeb ta eriti meeleolukana.

17:02
AJAKIRI GOLF ON KOHAL! Mitu golfiklubi on sünnipäevavõistlusel kohal?

Enne kui esimesed võistluse lõpetajad külmast sooja klubihoonesse jõuavad, uuris ajakirja Golf ajakirjanik, milliste klubide liikmed on tulnud Pärnu Bay Golf Links sünnipäeva austama. Kokku on golfareid 9 golfiklubist. Esindatud on Saaremaa Golfiklubi, Estonian Golf & Country Club, Niitvälja Golfiklubi, Sarfvik Golfklubi ry, Bravikens Golfklubb, Fagelbro Golf & Country Club, Otepää Golfiklubi, Valgeranna Golfiklubi ja Ozo Golf Club.

16:07
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Kellelt on tellitud tänaste võitjate vahvad võidukarikad?

Tänaseks sünnipäevavõistluseks tellis Pärnu Bay Golf Links esimest korda võitjate karikad Hansanovast. Põhitegevuselt tellimusmööbli ja -interjööri valmistaja HN Steel OÜ teostab ja turustab Hansanova kaubamärgi all enda disainerite poolt loodud tooteid, eelistades projekte, kus on suurem osakaal just metalltoodetel. Seega on golfiklubidel nüüd teada, kust omapäraseid võidukarikaid vajadusel tellida saab!

15:58
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Fotograaf Joosep Martinson näeb väljakul suurepäraseid pildistamisvõimalusi

Järgmiseks golfiajakirjaniku vestluskaaslaseks on golfifotograaf Joosep Martinson, kes on pildistamisega tegelenud 14 aastat ja golfi jäädvustamisega 10 aastat, enam aga alates 2010.  aastast, kui golfipildistamisi ja vastavat arengut on rohkem olnud. Pärnu Bay Golf Links väljak meeldib talle selle poolest, et pildistades saab alati mere taustale, kusjuures ainsana kõigist väljakutest loojub päike seal suveti merre, samuti annavad palju juurde sügavad bunkrid, kõrkjad ja paiga reljeefsus, mis lubab valguse ja varjuga mängida, andes juurde väljakutseid.

Golfifotograafi töö omapärana nimetab Joosep seda, et enne lööki peab vaikne olema ja varjus püsima ning erinevalt jalgpallist, kus moment heaks fotoks tuleb ja kaob, saab golfis palli maandudes ennast heaks fotoks paika sättida ja lisada tausta, panna esi- ja tagaplaan suhtesse. Meeldejäävaima foto tegi ta Austraalia lahtistel, kus neli naist hakkasid viimasel griinil lööma pooleteise meetri lööki miljoni dollari nimel.

15:08
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Marko Kaldoja mäng läheb raskelt, aga lõbusalt

Ajakirja Golf ajakirjanik püüdis klubihoone kõrval asuvalt 18. rajalt pildile Marko Kaldoja ja Jüri Sireli. Ajakirjaniku küsimusele: "Kuidas läheb?" vastas Marko Kaldoja: "Raskelt, aga lõbusalt!" ning Jüri Sirel hõikas: "Super!" ja juba nad läinud olidki.

14:35
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Golfitar Apawan Chinglek loodab head mängutulemust

Ajakiri Golf tabas rajal golfilootuse Joonas Juan Turba ema Apawan Chingleki, kel oli hetkel jäänud mängida üheksa rada. Golfitar oli rahul mängu kulgemisega ning loodab võistluse hea tulemusega lõpetada.

14:17
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Punase vaibata pole õiget sünnipäeva

Õhtu ettevalmistajad rullivad klubimajas lahti punast vaipa, nagu korralikule pidupäevale ikka kohane. Pärnu Bay Golf Links on golfimaastikul tugev tegija ning suhtub sünnipäevalistesse väärikalt ja austusega.

14:13
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Õppereisil lätlaste hooldustiim kiidab mereäärseid radu

Sünnipäevahommikut alustas Jurmala golfiväljaku hooldusmeeskonna visiit Pärnu Bay Golf Linksi, tutvumaks õppereisi käigus siinse väljaku ja hooldetiimiga. Head greenkeeperi Einars Mednise ja väljaku ehitusse kaasatud väliseksperdi David MacIndoe sõnul on Pärnu Bay Golf Links väljaku tugev pluss sürreaalselt kaunid mereäärsed rajad ja väljakutseid pakkuvad griinid. 

Einarsi arvates on väljakul keeruline mängida, kui pole tuulevaikne ilm ning Šoti ekspert kiitis väga linksile ainuomase aruheina oskuslikku kasutamist. Ajakirja Golf küsimusele, kas väljakud Eestist-Lätist peaksid tegema koostööd, vastati, et kindlasti, ühe väljaku pärast ei sõida keegi piiri tagant kohale. Edukat koostööd saavad teha aga sarnast kvaliteeti pakkuvad väljakud, et tervikelamus saadavast reisist ei kannataks. 

Praeguste plaanide järgi taasavatakse Jurmala Golfiväljak 2018. aastal

14:07
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Sünnipäevapeo menüü tuleb mõnus ja soojatunnet tekitav

Klubimajas sattus ajakirjanik kokku ka peakoka Helen Ormusega, kes tutvustas õhtumenüüd, mis on karges sügises pisut talvise maiguga. Kuna kõik golfarid mängivad pikalt, siis väsinuna ja külmast näpistatuna on neile valmistatud mõnus, täidlane ja sooja tunnet tekitav menüü. Tulles on neid ootamas mõnusad suupisted kalast ja teistest mereandidest, söödavates kaussides serveeritav suitsujuustukreem ja pearoaks on põhjapõder köögiviljapadjal kartulitega ning pihlakatest tehtud kastmega. Peakoka sõnul ongi tänavuse talve hitt põhjapõder ja golfarite tühjad kõhud saavad hästi täidetud.

13:46
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Klubimajas käib vilgas ettevalmistus õhtuks

Samal ajal kui arvukad golfimängijad liiguvad palle toksides rajal edasi, keeb Pärnu Bay Golf Links klubimajas vilgas tegevus, sest majarahvas valmistub pidulikuks õhtusöögiks ja auhinnatseremooniaks. Aasta tegevust ja veel suurepärasel moel on hea põhjus, et sügisõhtul ja hooaja lõpus üks korralik pidu maha pidada, möödunule tagasi vaadata ja ka tulevikuplaane teha, seda enam, et koos on võimas golfarite seltskond!

13:24
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Majaperenaine Kaire Kongas näeb mereäärsel väljakul tohutult võimalusi

Kuna mängijad on läinud väljakule, on golfiajakirjanikul aega rääkida majaperenaise Kaire Kongasega, kes ütleb, et esimesel hooajal on neid ainult kiidetud. 80% külalistest on soomlased, järgnevad lätlased, eestlased ja rootslased. Soomlastele meeldib tasane links-väljak, sest nende parks-väljakud on künklikud, siin aga saab rahulikult raja läbida. Inimesi võlub just see, et tegu on mereäärse väljakuga, millesarnaseid võib kogu maailmas ühe käe sõrmedel üles lugeda, griinid on hästi taastuvad ja greenkeeperid teevad head tööd käsitsi.

Kuigi esimene hooaeg on väga hästi läinud, arvab Kaire, et müügivõrgustik tuleb veel välja ehitada ja tuleb olla kannatlik, sest golfarite teadlikkus väljakust on alles kujunemas. Päris oma klubi Pärnu Bay Golf Linksil veel ei ole, selle kontseptsioon alles töötatakse välja, et oleks mingi õilsam eesmärk, seni aga tegeldakse golfi propageerimisega ehk siis võetakse inimesi rajalt maha ja tehakse neis golfipuhastus. Naaberklubi Valgeranna on siinsele väljakule hea koostööpartner, sest golfaritel meeldib Pärnusse sattudes mõlemal pool kätt proovida.

12:55
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Margit Sipelgas tegi mängimiseks päeva töölt vabaks

Valgeranna Golfiklubi asepresident Margit Sipelgas on ennast töölt vabaks teinud, et nautida kaunil naaberväljakul hooaja üht viimast võistlust. Ta tunnistab, et pole Pärnu Bay Golf Links väljakut kunagi konkurendina isegi vaadanud. Võistluspäeva eelsel ööl ei tulnud tal unest suurt midagi välja, külma vastu on ta ennast kindlustanud soojade käpikutega ega pea ilma kehvaks, sest hiljutisel Valgeranna Mulligani-võistlusel koges ta, kui hea on pärast seda sauna minna.

12:41
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Investor Peeter Hunt läheb golfipäeva nautima

Järgmiseks ajakirja Golf intervjueeritavaks on Peter Hunt, tänu kelle investeeringutele on sünnipäev üldse teoks saanud. Mees ise ütles, et tegu on superväljakuga ja õnnitlusi saades on tal hea meel olla osa selle väljaku eduloost. Ise läheb ta mängu nautima ja usub, et hoolimata jahedast ilmast tekitavad mäng ja sisemine kuumus peagi hea enesetunde.

12:20
AJAKIRI GOLF PÄRNUS! Kohtunik Heinu Klaas on täna ise mängija

Ajakiri Golf kohtas Pärnu Bay Golf Links sünnipäevavõistlusel kohtunik Heinu Klaasi, kes läheb täna ise võistlustulle. "Ma ei ole ainult reeglite tundja ja targutaja, oskan ka mängida," muheleb mees. Olles ise sealsel väljakul juba 10-15 korda mänginud, ütleb ta, et see erineb teistest Eesti väljakutest, sest on selgelt erinev, teise käekirjaga väljak, mis sobib keskmisele golfarile ja annab hea lisaemotsiooni. Kohtunik leiab ka, et Eesti golfil läheb hästi, tema tugevust näitab seegi, et riigipoolse toetuse puudumisest hoolimata golf Eestis areneb ja suudab ka majandusliku dopinguta hakkama saada, kuigi tormilises arengus me teeme ka vigu.

12:02
AJAKIRI GOLF PÄRNUST! Soojade kinnastega varustatud Jüri Sirel on golfimänguks igati valmis

Ajakiri Golf tabas enne mängu algust ühe tuntud golfari, kelleks on vandeadvokaat Jüri Sirel. Mees ütleb, et tööasjad on tänaseks tehtud, ta on mentaalselt mänguks valmis ja ostis omale eelnevalt soojad kindad. Pärnu Bay Golf Links väljakul on ta sel hooajal käinud 4-5 korda ja ütleb, et kes on kord seal käinud, tuleb kindlasti tagasi. "Ilusad vaated, rasked griinid — see on üks parimaid väljakuid Eestis, mulle väga meeldib!" kinnitab Jüri Sirel.

11:44
Toimetus üllatab täna Pärnu Bay Golf Links omanikku Peter Hunti

Eesti värskeim golfiväljak Pärnu Bay Golf Links peab täna esimest sünnipäeva. Selle tähistamiseks on kõik oodatud osalema sünnipäevavõistlusele ja pidulikule õhtusöögile. Sünnipäevalistele on külla sõitmas ka ajakirja Golf toimetus. 

Muuseas on toimetusel üllatus ka Pärnu Bay Golf Links omanikule. Ajakiri ilmub küll alles järgmisel nädalal, kuid kaanepersoon, Pärnu Bay Golf Links väljaku 10-miljonilise investeeringu teinud ning Saare Golfi uue arengu taga seisev Eesti juurtega, Rootsis sündinud edukas ettevõtja Peter Hunt, on golfiajaloo esimene mees, kes saab ajakirja kätte tõesti sünnipäevakingitusena ning eritellimusel kõige esimesena. 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga