Suve hakul viis meretee Ahvenamaale ning muu hulgas sai proovitud ka ühte mitmest sealsest golfiväljakust.
Ahvenamaa golfiklubi, Ålands Golfklubb, on kahe 18-rajalise väljakuga klubi, mis asub saarestiku pealinnast Mariehamnist paarikümne kilomeetri kaugusel.
Tallinna–Stockholmi liinil sõitvad laevad randuvad teadupoolest varahommikul, kell 4.50
Ahvenamaal, et paarkümmend reisijat peale võtta ja teist samapalju välja lasta. Suvisel ajal on see ideaalne aeg võtta suund golfiväljaku suunas. Õnneks ilmateade sadu ei luba, kuigi vihmahood olid just ka Ahvenamaad kastnud. Küll on aga jõudu kogumas tuul, mis õnneks saare keskosas veidi vaiksem oli ning mängu vaid ainult mõnel rajal sekkub.
Tee väljakuni viib mööda metsatukkadest ja põldudest, järvedest ja graniidist kaljunukkidest ning peagi paistab ka Kastelholmi kindlus, mille järgi väljakud nime on saanud. Kaks golfiväljakut, Castle Course ja King’s Course, asuvad ühe saarestiku sisemusse jääva lahesopi ääres, ajaloolise Rootsi kuningate residentsi Kastelholmi jahimaadel. Väljakuni viivat sõiduteed ääristavad vanad puud ning maastik on reljeefne – esimese kiire ülevaate väljakust saab juba kätte.
Kuna kellaaeg on varajane, askeldab klubihoone juures vaid üks hooldustööline. Isegi linnud pole oma häält veel lahti laulnud. Klubihoone on traditsiooniline Põhjamaade puitehitis – helesinise laudisega tagasihoidlik majade kompleks.
Saja parema seas
Castle Course on par-71 park-tüüpi väljak, mis valmis aastatel 1983–1988. Ajakiri Golf World valis selle Euroopa saja parema väljaspool Suurbritanniat asuva väljaku hulka. Võimalik, et nii ka on.
Fairway’del, tõsi, leidub mõni hõredama murukattega laik – suvi on alles algamas –, kuid griinid on üliheas korras. Puttamine on lausa lust: kui loed reljeefi hästi, siis üllatusi ette ei tule. Kaste teeb griinid küll veidi aeglasemaks, kuid paari raja läbimise järel saab tunnetuse paika.
Edenemisala ei ole keeruline, kuid nõuab õigete otsuste tegemist. Lühikeseks jäänud löök võib tähendada, et oled ebamugavalt jäänud mõne nurga taha – dog-leg’e jagus – või hoopis sattunud mõnda griinibunkrisse, mis kahjuks ei ole alati kõige sõbralikumad: järsk ja kõrge äär griinipoolses osas, märg ja peeneteraline liiv teevad takistusest takistuse.
Griinile saamine nõudis täpsust. Griinid ei ole suured, pikkus umbes 25 meetrit (Niitvälja griinide pikkus on üldjuhul üle 30 meetri). Palli veeretamine lipu juurde ei ole paljudel juhtudel võimalik, sest griinid on fairway’st kõrgemale tõstetud.
Kokkuvõttes hea golfielamus. Soovi korral saab mugavalt teha kas või päevase reisi ning mängida läbi mõlemad rajad, sest laev Tallinnasse väljub alles pärast südaööd.
• Hinnad: tööpäevadel 45 eurot, nädalavahetusel (reedel kella 13-st kuni pühapäeval 13-ni) 55 eurot.
Vabade aegade olemasolul saab lisatasuta ka teise ringi mängida.
Seega võib 100 euro eest saada koha neljases kajutis ning mängida kaks ringi golfi.
Nädala (7 päeva) green-fee on 240 eurot.
• Golfivälist tegevust leiab Ahvenamaal küllaga: võib teha kajakimatku saarestikus või minna kalale.
• Info Ahvenamaal toimuvast: www.visitaland.com/ee
Tekst: Zoran Grojic
Fotod: erakogu
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.