Adul võitis naiste karika

86 naist registreerusid mänguks Pärnu Bays 28. juulil Eesti naiste karikale.

Esimest kolme rada alustasid aasta palavaimal päeval nulliga Anete Liis Adul ja Margit Sunni. Sunni kukkus siis ära (88), mängu alustas aga parima händikäpiga Annika Koitmaa, kes läbis esimesed 12 rada tulemusega +2. Adul oli samal ajal pärast 15 rada endiselt nullitüdruk. Mõlemad tegid 17. rajal vea. Kokku Adul 73, Koitmaa 75.

Mullu võitis Koitmaa. Adul ei osalenud.

Võistlusest osavõtja peab olema Eesti golfiklubi naisamatöörist liige. Kõik registreerunud peavad omama EGA HCP-d, mis peab olema 36 või parem.

Võistluse võitja saab järgnevaks aastaks Eesti naiste karikavõitja tiitli. Lisaks autasustati HCP löögimängu võistlusklasside esimest kolme kohta karikatega. Klassid moodustatakse pärast registreerimistähtaja lõppu võimalikult võrdselt.

0-16,6: Laura-Liisa Lilleleht, Margarita Ross, Lea Schmidt. Adul sai 4. koha.

16,7-22,5: Reet Dalberg, Edith Heinsoo, Pille Teearu.

22,6-36: Piret Sepp, Jane Hein, Marina Jõemets.

Lisaks oli võistkondlik võistlus, mille võitis Otepää Golfiklubi (Reet Dalberg, Gristel Kütaru, Ines Nigul, Eva Peedimaa, Imbi Pärs, Lea Schmidt, Aire Siim ja Anu Toomas). Võistkondade moodustamiseks esitab iga klubi kapten registreerumistähtpäevale järgneval päeval kuuest kuni kaheksast mängijast koosneva võistkonna.

„Naiste karika käigus jäin ma viimastest närvirakkudest ilma,“ tunnistab Olesia Abramova, kes oli just mänginud Pärnu Bays kaks palavat päeva mid-amatööride meistrivõistlusi ja alustas karikavõistluse avarada vähelubava 11 löögiga.

Golfimängus sõltub aga palju võimest alustada igat järgmist rada puhtalt lehelt, sõltumata ebaedust liikuda edasi ja mängida oma mängu. Abramova mängis kogu raha eest: mängutulemus polnud väga hea, aga sellegipoolest super ilm, toredad mängukaaslased ja mõned nullid ja birdie’d (küll peamiselt mängukaaslaste omad) tegid päeva vägagi meeleolukaks.

„Viimase kahe raja nullid tegid tuju veelgi paremaks – sest lõpuks loeb ju emotsioon, millega koju lähed…“ sõnab ta.

Foto: Kadri Palta

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga