Pime kirjanik Jim Stovall, kes on välja andnud Million Mindseti kirjastatud raamatu “Tulemuslikkuse kunst”, tõdeb, et tal on elu jooksul olnud raamatutega huvitavad suhted. Esimese kolme aastakümne jooksul ei lugenud ta kunagi raamatut kaanest kaaneni läbi. Keskkooli ja kolledži läbis ta, lugedes nii vähe kui vaja – ainult sedavõrd, et sisseastumiseksamid ja katsed läbi teha. “See on nagu saatuse iroonia, sest kui mul oli nägemine korras ja sain lugeda lehekülgede kaupa, siis ei teinud ma seda. Aga 29-aastaselt alustasin elu täiesti pimedana ja alates sellest päevast olen praktiliselt iga päev tänu pimedate heliraamatule ja digipleierile mõne raamatu läbi kuulanud,” räägib ta.
Kui veedad 30 aastat iga päev raamatuid kuulates, siis tekib nendega ainulaadne suhe
Raamatutest on saanud Stovalli elu tähtis osa. Ta kuulab neid informatsiooni hankimiseks. “Pärast tuhandete raamatute läbikuulamist võin julgelt väita, et olen kuulanud käputäie raamatuid ka selleks, et tuua oma ellu muutusi. Need raamatud on mõjutanud mind nii sügavalt, et on muutnud mu olemust ja sedagi, kuidas oma elu elan,” nendib ta.
Raamatute autori, kolumnisti ja isikliku arengu valdkonna lektorina on ta kokku puutunud paljude edukate süsteemide, teooriate ja filosoofiatega. Ta kinnitab, et need kõik peavad teataval määral päka. Ent tunnen, et mitmes mõttes puudub praegusel edusammude ja saavutuste alal üks oluline komponent.
“Palju on raamatuid ja süsteeme, mis õpetavad seadma eesmärki, panema paika verstaposte, järgima oma kirge ja muutma maailma. Need on olulised sammud, aga kui puuduvad praktilised vahendid, mille abil edu saavutada, siis ei ole selleks mingit võimalust,” märgib ta.
Võrdlus golfimänguga
Stovall toob võrdluseks oletuse, et tahad võita golfimängu. “Ma võin selle kindlalt endale pähe võtta ja eesmärgiks seada, järgida oma kirge ja näidata üles suurt otsusekindlust, kuid praktilise, realistliku juhendamiseta oleksin hukule määratud, isegi kui küsiksin nõu maailma parimatelt golfimängijatelt. Kui ka näiteks legendaarne meister Jack Nicklaus isiklikult mulle õppetunde annaks, ei oleks mul ikka mingitki võimalust, ükskõik kui tehniliselt veatud ja erilised tema juhised mulle ka ei tunduks,” arvab ta.
Kui Nicklaus käskis tal lihtsalt lüüa palli piki pöetud muruala teistest kaugemale, mainides vaid, et iga 20 jala järel on auk, ning jätaks ta ühes oma varustusega omapäi, siis ei paraneks ta mänguoskused kunagi ja ta soov saada meistergolfariks läheks koos temaga hauda, nagu suure osa inimeste ihad, soovid ja eesmärgid koos nendega hauda on läinud. Aga kui teda juhendataks motivatsiooni, suhtlemise ja teostuse oskusi õpetades, nagu võib avastada “Tulemuslikkuse kunsti” abil, siis tekiks võimalus saavutada golfimängijana edu.
Ta selgitab, et enne kui õppida neid põhimõtteid omandama ja ellu viima, on oluline otsustada, milliseid muutusi soovid oma ellu tuua. Otsustamiseks pead kõigepealt kindlaks tegema, kus oled täna, ja võtma täieliku vastutuse oma praeguse olukorra eest igas eluvaldkonnas. Alles siis, kui võtad vastutuse mineviku eest, mis on kaasa toonud praeguse olukorra, saad võtta oma tegevuse kontrolli alla. See tagab edu edaspidi.
Raamatu saab tellida kirjastuse Million Mindset e-poest!
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.