Klubide meistrivõistlustel võttis meestest küll esikoha Niitvälja, kuid väga tubli oli ka 4. kohaga lõpetanud Reval Golf Club koosseisus Erko Täht, Kristo Raudam, Atso Matsalu, Jaanus Põlluäär, Kristjan Špongolts, Eero Sikka, Raivo Velsberg, Derek Vaide, Rene Aguraiuja, Jaanus Turba ja klubi kapten Joel Mitt.
„Väga jäime rahule,” kiidab klubi president Rasmus Reimo. „Arvestades, et meie „pink“ ei ole väga pikk, oleme väga värske klubi, siis oleme uhked, et saime oma esindusmeeskonna välja panna. Vaadates tabelis tulemusi, siis reaalselt me mängisime oma positsiooni täpselt välja. Tõsi, väike eesmärk 3. kohale veidi konkurentsi pakkuda kindlasti oli. Ja ehk pisut suutsimegi Otepää Golfiklubi meestele – tervitused siinkohal tublidele konkurentidele – esimese päeva õhtuks pisut pinget lisada. Kokkuvõttes väga lahe võistlus ja ootame järgmist hooaega, mil loodame ka oma naiste võistkonna välja tuua.”
Tänavu asutatud Reval Golf Club on sõpruskonda ühendav golfiklubi. Reval Golf Clubi sünd oli justkui loogiline, ütleks, et asjade evolutsiooniline areng. See on sõpruskond, kes on enam kui 12 aastat aktiivselt koos mänginud. Nad on korraldanud ühiseid reise, organiseerinud oma võistlusi, aktiivselt osalenud erinevatel teistel võistlusel ning mitmed liikmed on oma firmade kaudu erinevaid võistlusi toetanud.
„Suurel osal sõpruskonnast on aastate jooksul side oma tänase koduväljakuga seotud klubiga paratamatult nõrgenenud. Vastupidiselt on aasta-aastalt aina suurenenud seotus oma sõpruskonna golfiettevõtmistega. Sellest lähtuvalt jõudsime ühel hetkel arusaamiseni, et tahame jätkata veidi ametlikumas, sõpruskonda ühendavas klubivormis, mis annab võimaluse osaleda oma klubi nime ja sümboolika all nii Eesti Golfi Liidu korraldatud kui ka teistel võistlustel,” selgitab Reimo.
KUIDAS KLUBI NIME SAI?
„Meil oli mitmevooruline nimekonkurss ja hääletus. Välja pakuti mitmeid põnevaid variante. Lõppvoorus võitis Revali nimevariant üsna ülekaalukalt.”
Nagu öeldud, ühendab liikmeid ennekõike sõpruskond. Tõsi, see sõpruskond on suuresti tekkinud aastate jooksul ühise golfimängimise käigus, aga tänaseks on see kindlasti mitmel juhul arenenud golfist palju kaugemale. Revalil on ka liikmeks saamisel üks peamisi põhimõtteid, et klubi laienedes säiliks alati sõpruskonnatunne ja -mõte. Seetõttu on üsna kindlad kriteeriumid, kui palju ja kuidas klubi tulevikus laieneda saab.
Reval Golf Clubil ei ole oma koduväljakut. Klubi loomise hetkel uuriti ja kaaluti tõsiselt võimalust teha koostööd mõne väljakuga, kuid mida aeg edasi, seda rohkem kinnistus arusaam, et esimese eelistusena ei tahakski ennast sellisel viisil siduda. Peamiselt seetõttu, et Revali liikmete nn põhiväljakud, kus liikmed igapäevaselt mängivad, on väga erinevad.
„Koduväljakut „omamata“ jääb meil võimalus rotatsioonikorras pidada oma võistlusi kõikidel Eesti väljakutel. Väljakutel on sellest tegelikult ainult võita, kuna see toob nii mõnelegi väljakule aastas juurde märkimisväärse arvu lisa mängu- ja võistlusringe,” ütleb Reimo.
Päris esimesi võistlusi korraldasid klubi liikmed juba kümmekond aastat tagasi. Aastate jooksul on kogunenud kümneid selliste võistluste korraldamisi, millega kas mitmed või mõni liikmetest organisaatorina seotud on. See arv on lähenemas juba sajale. Ka sellel hooajal on liikmed korraldanud mitmeid teisi võistlusi, millel paljud klubiliikmed osalevad, mille traditsioonid ulatuvad ammusesse aega ja mille toomine klubi nime alla pole ei eesmärk ega traditsioone hoides mõeldav.
Klubi enda korraldatud võistlusi on sellel aastal olnud kaks: klubi karikavõistlus ja klubi meistrivõistlused. Klubi esimestel meistrivõistlustel osales ligi 75 protsenti liikmetest. Meestest võitis Joel Mitt, naistest Kristel Reimo ja meesseenioritest Jaanus Turba.
„Olid väga toredad kaks võistluspäeva Pärnu Bay Golf Linksi väljakul. Põnevus säilis kõikides võistlusklassides viimaste radadeni,” sõnab Reimo.
Lisaks oli liikmetel kaks hooaega läbivat võistlussarja, mis viisid mängima üsna mitmele erinevale väljakule. Kokkuvõttes on läbi kõikide võistluste saadud kinnitust, et sõpruskonna ühendamine ametliku klubi vormis oli igati õige otsus.
Ajakiri Golf üritab leida inimest, keda ei toonud golfi juurde sõber. Reimo tõdeb, et tema tutvusringkonnas vist sellist pole. Võib-olla on ka mõned, kes tõesti 20-25 aastat tagasi algust tegid, aga Reimol pole nendega kunagi jutuks tulnud. „Tean muidugi, et selliseid mängijaid on ja tihti ongi neil kõige raskem just mänguga algust teha. Üksi ju seda mängu väga pikalt mängida ei taha ja alati on parem kellegagi koos alustada, õppida ja edasi areneda,” ütleb ta. „Siinkohal ma rõhutaks seda, et väljakute-klubide korraldatavad alustajatevõistlused ja mentorprogrammid on väga tänuväärsed ettevõtmised. Kõik, kes on päris üksi sattunud golfi harrastama, leiavad just nende läbi nii tulevasi mängukaaslasi ja saavad julgustust, kuidas väljakul õigesti käituda ja edeneda. Kõigil alustajatel soovitan võtta nendest võimalustest maksimum.”
Revali naiste kapten on Rasmuse naine Kristel. Selge on see, et golf nõuab päris palju aega. On oluliselt lihtsam, kui mõlemad perekonnas golfi mängivad.
„See laiendab mõlema jaoks oluliselt võimalust rohkem mängida, koos võistelda ja ka koos golfiga seotud reise ette võtta. Õnneks meie puhul see nii on läinud ja selle üle on ainult hea meel,” lausub Rasmus.
MILLINE ON RASMUSE TÄNAVUNE MEELDEJÄÄV CHIP VÕI LAUSA CHIP-IN?
„Sellest hooajast enda esituses kahjuks ei meenu. Eredaim mälestus on kindlasti meie oma klubi meistrivõistlustel klubikaaslase kahel järjestikusel rajal, ühel veidi kaugemalt ja kohe järgmisel chip’i-kauguselt sisse löödud löögid. Tulemusteks vastavalt eagle ja birdie.”
Mida aeg edasi, seda vähem iganädalaste profivõistluste vaatamine Reimot kõnetab. Aeg-ajalt paneb ta pilgu peale ja hoiab kursis, kes võitis, aga otseselt ei vaata. Muidugi major’id, match-play – nii vähe kui seda kahjuks mängitakse -, Ryder Cup on kindlasti võistlused, mis on n-ö kohustuslikus vaatamiskavas. „Koroona ajal on pigem olnud endal mahti ja võimalust rohkem golfi mängida. Nagu seda on ka varem mitmel puhul öeldud, oli golf ju piirangute ajal üks väheseid spordialasid, millega tegelemine ei katkenud. Paljud golfarid tegid olukorrast lähtuvalt sel kevadel oma rekordarvu mänguringe,” usub Reimo.
Aga sõprusmatšid, nagu näiteks Tiger Woodsi, Tom Brady, Peyton Manningi ja Phil Mickelsoni vahel, olid hea vaheldus, hea meelelahutus, möönab Reimo.
*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2020 numbris.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.