40 golfiväljakut Hispaania lõunarannikul – võimalusi ja valikut igaühele

Kui enam ei jõua oodata, millal Eestis lumi sulab ja golfimuru roheliseks läheb, tasub meelelahutust otsida Euroopast. Üks paremaid võimalusi on näiteks Costa del Sol, kus eri golfiväljakute valik on suur.

Kes päris omal käel ei julge Hispaaniasse golfi mängima sõita, saab abi reisioperaatorilt Golf Malaga, mille kodulehel on väljas mitmesuguste golfiväljakute asukohad ja hinnad, samuti pakutakse juba valmispakette.

Costa del Solis peitub palju enamat kui ainult meri, päike ja liiv, seega miks mitte lüüa järgmine golfipall mängu just seal. Lisaks imelistele randadele on kõigest kahe sõidutunni kaugusel suusatamisvõimalused!

Golf Malaga kodulehelt leiab piirkonna golfiväljakute nime- ning hinnakirja, kontaktandmed ja tutvustused. Piirkonnas on rohkem kui 40 golfiväljakut. Hindade ja soodustuste kohta vaata täpsemalt Golf Malaga kodulehelt.

LaQuinta

Asutatud: 1989
Rajaarhitekt: Antonio Garcia Garrido ja Manueol Pinero
Asukoht: 50 km Malaga lennujaamast
Par: 72
Holes: 27
Meetrid: A San Perdo väljak: 5457 kollast ja 4747 punast tiid;
B Ronda väljak: 5617 kollast ja 4886 punast tiid; C Guadaiza
väljak: 5690 kollast ja 4996 punast tiid
Nõutud händikäp: meestel 26 ja naistel 34
Nõlvad: San Pedro: 141 kollast, 126 punast tiid;
Ronda: 131 kollast, 128 punast tiid; Guadaiza: 135 kollast,
129 punast tiid
Buggy: olemas
Raja loojateks on kaks professionaalset hispaania golfarit – Antonio Garcia Garrido ja Manuel Pinero – ning tegemist on ühe hõivatuma golfirajaga Costa del Solis.
La Quinta koosneb kahest rajast, üks neist 27 auguga, teine üheksaga ning neid on võimalik kombineerida, et rahuldada paremini mängija nõudmisi.
Väljakut peetakse parajaks väljakutseks isegi sellistele professionaalidele nagu Sveriano Ballesteros, Chema Olazabal ja Manuel Pinero.
Klubihoone pakub mitmesuguseid teenuseid, olemas on jõusaal, tenniseväljakud, bassein,
squash’i-väljakud, teraapia- ja ilusalong. Lisaks ilusad vaated merele ja mägedele.

Asutatud: 1968
Rajaarhitekt: Robert Trent Jones
Asukoht: 67 km Malaga lennujaamast
Par: 72
Holes: 18
Meetrid: 5893 kollast ja 5096 punast tiid
Nõutud händikäp: meestel 24 ja naistel 32
Nõlvad: 125 kollast ja 126 punast tiid
Buggy: olemas, vihmaga välja ei laenutata.
Tegemist on ühe vanima golfirajaga Hispaanias, mis toob hästi välja ameerika rajameistri Robert Trent Jonesi oskused. Tegemist on intelligentse väljakuga, mis nõuab mängijatelt pigem täpsust kui lihtsalt pikkade pallide löömist. Rajal on erinevaid veetakistusi, looduslike kõrval ka kunstjärvekesi. Rajal on toimunud esimene Vahemere Open, kaks MM-i ja kolm
Hispaania rahvusvahelist Openit.

Asutatud: 1965
Rajaarhitekt: Javier Arana
Asukoht: 50 km Malaga lennujaamast
Par: 72
Holes: 18
Meetrid: 5924 kollast ja 5043 punast tiid
Nõutud händikäp: –
Buggy: olemas
1965. aastast tegutsev golfiväljak, par 72. Pakub väljakutseid eri tasemega golfihuvilistele ja avatud takistusväljak tähendab, et tavaliselt leiad ka oma pallid üles. Palmipuud ja taimed tekitavad tõelise Vahemereäärse tunde. Neil, kes soovivad rohkem trenni teha, on võimalik  väljak läbida ka jalgsi. Rajal on mitmesuguseid purskkaeve ja baari-buggy. Raja juurde kuulub väike viietärnihotell, klubihoones on duširuumid ja baar.

SantaClaraAsutatud: 2000
Rajaarhitekt: Enrique Canales Busquet
Asukoht: 45 km Malaga lennujaamast
Par: 71
Holes: 18
Meetrid: 5558 kollast ja 4856 punast tiid
Nõutud händikäp: meestel 27 ja naistel 34
Nõlvad: 123 kollast ja 120 punast tiid
Buggy: olemas
Väljak asub Marbella külje all ja on suhteliselt uus, kuid väga tuntud kõrge händikäpiga mängijate seas. Laiad mängurajad ja väljaku pikkus on golfipuhkuseks ideaalsed. Väljak on osa kinnisvaraarendusest, mis annab sellele urbanistliku lisaväärtust ja kohati tunneb mängija, nagu oleks väljaku esimesed üheksa auku disainitud spetsiaalselt ümber arenduse.
Nagu paljude teistegi uute väljakute puhul, on ruum hinnas, seega tuleks jälgida, et pall ei lendaks valesse kohta. See, mis jääb puudu ruumis, kompenseeritakse kvaliteedis ja teenustes. Klubihoone on muljetavaldav, duširuumid suurepärased. Olemas on ka baari-buggy. Klubihoones on veel lisaks ka restoran ja baar vaatega harjutusväljakule.

SantaMariaAsutatud: 1991
Rajaarhitekt: Antonio Garcia Garrido ja klubi tehniline meeskond
Asukoht: 50 km Malaga lennujaamast
Par: 70
Holes: 18
Meetrid: 5325 kollast ja 4657 punast tiid
Nõutud händikäp: meestel 28 ja naistel 36
Nõlvad: 120 kollast ja 112 punast tiid
Buggy: olemas
Hea asukoht rannikul Fuengirola ja Marbella vahel ning lihtne ligipääsetavus on Santa Maria golfiväljaku teinud populaarseks golfipuhkuse sihtkohaks. Väljak sobib keskmise ja kõrge händikäpiga mängijatele, on üsna lühike ja suurem osa mängijaid lõpetab mängu üsna viisaka tulemusega. Väljaku esimesed üheksa auku disainis Antonio Garcia ja ülejäänute disainimisel lõi kaasa kogu klubi tehniline meeskond. Väljakul on mitmeid veetakistusi, mis lisavad närvikõdi. Klubihoones saab vahetada riideid ja asub ka baar. Kuna väljak on väga populaarne, on ta kõrghooajal enamasti ülerahvastatud.

Asutatud: 2001
Asukoht: 75 km Malaga lennujaamast
Par: 72
Holes: 18
Meetrid: 5619 kollast ja 4993 punast tiid
Nõlvad: 125 kollast ja 127 punast tiid
Nõutud händikäp: –
Hea asukoht ja kergesti ligipääsetav, lisaväärtusena asub territooriumil viietärnihotell Villa Padiema. Väga populaarne kohalike seas, samuti seenioride hulgas – klubis on peetud just seenioridele mõeldud golfivõistlusi. Kuigi väljak on võrdlemisi uus – avatud alles kümme aastat tagasi –, annavad ehituse käigus alles jäetud vanad puud ja ümberistutatud põõsastik väärika mulje. Tegemist pole küll ehk kõige pikema golfirajaga, kuid mõned keerulised
takistused võivad mängijates tekitada parajat närvikõdi. Juhul kui huvi mängu vastu lahtub, pakub selge päev hingematvaid vaateid merele. Klubihoones on kena baar ja riietusruumid.

Asutatud: vana väljak 1990, uus 2003
Rajaarhitekt: Perry Dye
Asukoht: 15 minuti kaugusel Gibraltari lennujaamast
Par: 72
Holes: 18
Meetrid: vanal väljakul 6134 kollast ja 5174 punast
tiid; uuel väljakul 6079 kollast ja 5010 punast tiid
Nõutud händikäp: vanal väljakul meestel 28 ja
naistel 36; uuel väljakul meestel 24 ja naistel 32
Nõlvad: vanal rajal: 126 kollast ja 121 punast tiid.
Buggy: olemas
San Roque’is asub kaks eri golfiväljakut, neist vanema klubihoone on pesa teinud kõrgklassi perekonna vanasse suvevillasse ning seal asub ka hotell. Samal ajal kirjutavad nad ise, et suurem osa nende kliente eelistab ööbida golfiraja lähedal asuvas linnakeses Puerto Banuses, ühendamaks puhkusel olles ööelu golfimängimisega. Vana väljak on tehniliselt vähemnõudlikum kui uus, mis on rohkem mõeldud väiksema händikäpiga mängijatele.
Vana raja mängutasud on aga kõrgemad. Uut väljakut iseloomustatakse kui ühte parimat kõrgklassi golfi mängimise paika läänepoolses Costa del Solis. Tegemist on meistrivõistluste väljakuga ning uus väljak on vanast erinev nii tehniliselt kui ka visuaalselt. Sellel konkreetsel rannikualal esineb tihti tugevaid tuuli, mis muudab raja läbimise veelgi väljakutsuvamaks.

Asutatud: 1989
Rajaarhitekt: Robert Trent Jones
Asukoht: 94 km Malaga lennujaamast,
25 km Gibraltarilt
Par: 72
Holes: 18
Meetrid: 5672 kollast ja 4772 punast tiid
Nõutud händikäp: meestel 28 ja naistel 36
Nõlvad: 132 kollast ja 120 punast tiid
Buggy: olemas
La Duquesa golfiväljak on jagatud kahte ossa, esimesed üheksa auku järgivad raskemini mängitavat inglise stiili, samal ajal kui viimased üheksa pakuvad lihtsamat mängu. Neljanda augu juurest avaneb suurepärane vaade.

AlcaidesaAsutatud: 1992
Asukoht: 107 km Malaga lennujaamast,
11 km Gibraltari lennujaamast
Par: 72
Holes: 18
Meetrid: 5435 kollast ja 4579 punast tiid
Nõlvad: 140 kollast ja 101 punast tiid
Nõutud händikäp: meestel 28 ja naistel 36
Buggy: pole saadaval, kui sajab
Hispaania ainus mereäärne golfiväljak, mis vastab võistluste standarditele. On kergesti ligipääsetav, pakkudes vaateid Gibraltari kaljule ja päikeselisel päeval on näha ka Atlase mäed Põhja-Aafrikas. Oma pinnase, disaini ja avatud maastiku tõttu sobib Alcaidesa hästi eri vanuserühmas ja võimetega golfaritele.

AtalayaAsutatud: vana väljak 1968; uus 1991
Rajaarhitekt: vana väljak: Bernard V Limburger;
uus väljak: Paul Krings
Asukoht: 70 km Malaga lennujaamast
Par: 72
Holes: 36
Meetrid: vana väljak: 5856 kollast ja 5178 punast
tiid; uus väljak: 5217 kollast ja 4510 punast tiid
Nõutud händikäp: meestel 28 ja naistel 32
Nõlvad: vana väljak: 135 kollast ja 128 punast
tiid; uus väljak: 124 kollast ja 120 punast tiid
Buggy: olemas
Klubis on kaks eri väljakut – n-ö vana ja uus väljak. Vana väljak on pargilik, strateegiliste bunkritega. Väljak on tasane ja sobib kõigile mängijatele. Uus väljak on märkimisväärselt keerulisem ja seal on rohkem künkaid. Atalaya pakub häid harjutusväljakuid koos golfitundidega eri keeltes. Näiteks on võimalik võtta kolme- ja viiepäevaseid kursuseid. Klubi hotellikülalistele on tunnid ja väljakute kasutamine tasuta. Atalayas asub ka PGAE (Professionals Golfers’ Association of Europe) peakontor. Väljak on populaarne ka tänu Atalaya pargis asuvale hotellile, mis pakub mitmeid teenuseid.

MonteMayorRajaarhitekt: Jose Gancedo
Asukoht: 65 km Malaga lennujaamast
Par: kollane 70, punane 71
Holes: 18
Meetrid: 5354 kollast ja 4800 punast tiid
Nõutud händikäp: meestel 28 ja naistel 36
Nõlvad: 132 kollast ja 128 punast tiid
Buggy: olemas
Monte Mayor sobib neile, kes mängivad grupis, ning seda golfiväljakut saab kas armastada või vihata. Klubi palub ainult veenduda, et kaasas on piisavalt varupalle ja huumorimeel.
Kui jõuda golfirajale halva tujuga, soovitatakse igaks juhuks mõned õlled juba ette buggy külmkasti varuks panna – nii saab mängimise vahepeal pisut närve jahutada. Et tegemist on pika rajaga, on buggy soovitatav. Monte Mayori klubihoones on baar, kuid pesemisvõimalused on teiste klubidega võrreldes ehk pisut ahtamad.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga