18 meest ja 16 naist alustasid Rohelise karika võistlust

24. mail sai avapaugu alustajatele mõeldud Niitvälja Golfi võistlussari Rohelisele karikale.

Esimesel osavõistlusel osales 34 mängijat (HCPI 36-54), neist 18 meest ja 16 naist. Võistlejate seas oli nii värskeid Green Cardi omanikke kui ka veidi pikema mängukogemusega golfareid. Esimest osavõistlust mängiti punktimänguformaadis. Nii mehed kui ka naised sooritasid avalöögid punastelt tiidelt. Võistluse parimad saavutasid väga häid punktitulemusi.

I koht:
Naised: Merle Lang (23 punkti)
Mehed: Jakob Saks (24 punkti)
II koht:
Naised: Kärt Raud (18 punkti)
Mehed: Ainar Apse (23 punkti)
III koht:
Naised: Meelike Aav (18 punkti)
Mehed: Christopher Kaare (21 punkti)

„Panin oma elu esimese suure raja võistluse eesmärgiks “õppida”. Jah, mitte just kõige seksikam ambitsioon võib-olla. Eesmärk oli olla eelkõige vaatleja, märgata oma mõtteid, emotsioone, ego, teisi mängijaid, vaadelda mängu strateegiaid ja taktikaid. Sellise eesmärgi puhul ei saa kunagi kõrbeda, sest see ei sõltu skoorist. Loomulikult salamisi oli unistus mitte viimaseks jääda. Lootsin, et nii võtan pinge maha, aga oleme ausad, võistluspäeva lõunast alates oli tööasjadele keskendumine siiras enesepett,” ütles Jakob Saks.

Suur osa tema edust tuli tänu imeliselt välja kukkunud draividele. Tegelikult kõik neist. Nii ka 1. rajal, kust tuli pikima draivi auhind. Esimesel rajal oli küll soorituspingest neli putti, aga see jäi õnneks erandiks, sest ülejäänud radadadel olid putid täpsed nagu šveitsi kellavärk – ei rohkem ega vähem kui 2 per rada.

Raualöögid tiilt seevastu ebaõnnestusid. Nii 2. kui ka 6. rajal. „Teisel õnneks lendas griinist paremale, kolmanda raja valgete avalöögiala kõrvale,” sõnas Jakob. Sealt sai kenasti edasi liikuda lipu suunas. Suurem jant oli 6. rajal, kus avalöök rauaga ebaõnnestus ja pall jäi fair’ile paremale, enne veetakistust. Kui sealt oli eesmärk P-ga teha ilus kaar griinile, siis tegelikkus oli sootuks midagi muud. Pall lendas madalalt vastaskalda kividesse, põrkas uskumatult kõrge kaarega õhku, maandus teisel pool griini ja veeres sealt vette. Tulemuseks trahv ja kokku 6 lööki.

Kui 9. rajaks oli tulemus enda jaoks seni elu parim, kordagi polnud punkris käinud, draivid kõik kenasti fair’il või selle vahetus läheduses, tuli Jakobil natuke kelmikus sisse. „Siiani olin mänginud ülikonservatiivselt, puu ja hübriid olid pigem dekoratiivse eesmärgiga kaasas. Nüüd oli karm otsustuskoht. Nimelt, punastelt tiidelt kannatab ka algajal proovida lõigata otse lipu suunas. Väga riskantne, sest vee, tee ja paremal oleva veetakistuse vahe on tegelikult üsna kitsas. Kas võtan riski, aga võin ära käkkida kogu tulemuse või lähen kenasti otse fair’ile ja siis teise löögiga üle vee?”

Peale rajut sisemist heitlust, mis kestis 8. raja griinilt kuni 9. avalöögi alale, otsustas ta riskida. Muide, kuna tollel hetkel ta oma positsiooni võistlustel ei teadnud, polnud ka midagi kaotada. Eesmärk oli ju õppida, sh ka oma riskilembust võistlusolukorras. Draiv tuli sirge, pall lendas üle kraavi, üle tee ja maandus 150 meetri märgi juurde fair’ie. Uhh-uhh. Kas teeks järgmine kord jälle? Ei tea…

Klubihoones keegi mainis, et Saks pidavat esimene olema. „Tundus igati mõnus huumor päeva lõppu,” naeratab Jakob. „Lõpptulemus oli väga suur üllatus. Suur osa heast enesetundest oli tänu ilusale ilmale, super griinidele, ladusale korraldusele, aga eelkõige väga mõnusatele, toetavatele ja tunnustavatele vahetusekaaslastele.”

Golf tuli Sakside perre mullu ja puhtal kujul tänu COVID-ile, hingepalsamina eelmise aasta reisinäljale. „Kinkisin abikaasale Rohelise Alguse paketi ja alustasin isegi temaga koos. Raskekujuline sõltuvus tekkis suht kohe, sh ka lastele. Pikk ja lõbus tee on ees!” teab Jakob.

Järgmine osavõistlus peetakse 21. juunil, mängitakse individuaalset punktimängu. Korraldajad ootavad kõiki osalenuid ja samuti uusi alustajaid võistlema. Hooaja jooksul arvestatakse edetabelisse kolme parima osavõistluse punktid.

Kalevi õige magus erivõistlus:

Pikim avalöök 1. rajal: Jakob Saks ja Merle Lang

Võistlussarja peatoetaja on Mandatum Life.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga