10 AASTAT I Ojasaare muudab väljakut lühemaks

Juuni edenedes muudab Ojasaare Golf osaliselt radade järjekorda ja mänguring lüheneb veelgi.

Esimesed viis rada jäävad samaks. 6. rada mängitakse 8. griinile. 9. rada saab järjekorranumbriks 7. 8. rada mängitakse 6. griinile ja 7. raja number muutub 9-ks. Analoogsed muutused on ka radadega 10.-18. Uued radade pikkused avaldab väljak peale muutuste sisseviimist.

Endiselt jäävad osaliselt kasutusele ajutised avalöögialad. Golfiradadest on juba praegu 6., 8., 15. ja 17. oluliselt lühemaks tehtud: vastavalt 187, 203, 139 ja 180 meetrit.

Ojasaare Golfi eestvedaja Jaan Lipsmäe alustas talveperioodil fotode sorteerimisega, et teha võrdlusmomente praeguse olukorra ja varasema vahel ning pidi tunnistama, et aastatega on Ojasaarel muutused olnud piisavalt suured. „Kohati oli tegu varasemal pildil kajastatava koha üles leidmisega,” kirjutab ta väljaku kodulehel.

„Need kümme aastat sisaldavad endas palju rõõme ja kordaminekuid, palju tööd ja ka hulganisti tagasilööke, palju ootusi ja nii mitmegi nende purunemist. Mitmedki plaanid, mis kümme aastat tagasi tundusid vägagi realiseeritavad, tuleb nüüd igavesti maha matta,” lisab ta. „Vast mitte kunagi pole elu ja ühiskond muutunud nii kiiresti kui viimase kümne aasta jooksul. Tahame tunnistada või mitte, aga oleme jõudnud heaolu ühiskonda, kus pakutavaid võimalusi on tunduvalt rohkem, kui keegi kasutada suudab. Võidab ja ellu jääb see, kes paremini kohaneda suudab.”

2011. aastal oli Ojasaarel neli griini ja rajad kulgesid neil risti-rästi. Oli huvitav ja mängijaid lisandus. Kõik see andis julgust väljaku laiendamiseks, kõik ohud, mida nähti suurema väljaku puhul ette, aga ka realiseerusid. Loodusega võitlemisel jäädi nõrgaks, kvaliteet langes ja see tõi kaasa omakorda mängijate vähenemise. Mängijate vähenemine omakorda vähendab ressursse hoolduseks.

„Hea näide on 29. mail 2011 Ojasaarel Green Cardi kursused lõpetanute grupp. Pea pooled neist ei jäänud meil mängima, aga teine pool grupist on see-eest aidanud Ojasaare nägu ja tegemisi tublisti mõjutada,” ütleb Lipsmäe. Selle grupi liikmetele kuulub Ojasaare väljaku kõigi aastate kasutuskordade arvu tabelis esimene, teine ja kuues koht. Maakonna meistrivõistlustel võidetud medalitest on selle grupi käes kümme kulda, kolm hõbedat ja viis pronksi, mis teeb kokku ligi kolmandiku kõikidest välja jagatud medalitest.

„Väga normaalne ja ootuspärane on see, et Ojasaare jääb igale mängijale ühel hetkel oma võimalustega ebapiisavaks ja liigutakse edasi. Küsimuste küsimus on aga see, miks ei tule uusi mängijaid peale. Väljakuolud alustajatele on siiski vast paremad kui kümme aastat tagasi,” arutab Jaak.

„Kokkuvõttes võib öelda, et kui kümme aastat tagasi mõtlesime väljaku laiendamise peale, siis viimased aastad oleme tegelenud sellega, kuidas mahtusid vähendada. Vaatamata sellele on elu ilus ja võime tehtu ja ka praeguste tegemiste üle rõõmu tunda,” lõpetab ta.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga