1, 2, 3 JA TEHTUD! DJ Meelis Eskola tuli, proovis ja mängis!

Diskor ja produtsent Meelis Eskola ehk DJ CITYFLASH on aastaid lootnud rahvusvahelist läbimurret ning selle nimel töötanud. Sel aastal õnnestuski tal sõlmida leping Saksamaa kuulsa plaadifirmaga Kontor Records, kes avaldas ka tema esimese tantsuloo „Don’t Leave Me“. Kes palju teeb, see ka palju jõuab ja nii viis selja taha jäänud Tallinna Televisiooni suvesaade „Suvestuudio“, kus Meelis reporterina kaasa lõi, mehe golfiväljakule.

Meelis leidis ennast oma esimeselt golfi ringilt EGCC-st – kehva ilma ja katkise vihmavarjuga, aga siiski innuga golfiga jätkata.

Esimesel kokkupuutel golfiga oli mehel õnne! Õnneks võib nimetada kohtumist golfimängu juhendaja rollis olnud Sepo Seemaniga, kes Meelisele ja telesaate produtsendile Katrin Hindrikusele esimesed golfitõed selgeks tegi ja nende kätte ka golfikepid usaldas. Meelisel jäi sellest siiski väheks ja peagi osales ta golfidemol EGGC hinnatud golfitreeneri Rein Auväärti käe all. Ja nagu eesmärgikindlatel meestel ikka kombeks, pani ta ennast kirja ka green card’i koolitusele. Seekord siis Otepää Golfikeskusesse, kus sealse treeneri Valdek Apivala valvsa pilgu all ning tugeva käepigistusega anti hooaja lõpuks talle kätte ka green card! Ja ei läinudki kaua mööda, kui Meelis leidis ennast oma esimeselt golfiringilt EGCCst – kehva ilma ja katkise vihmavarjuga, aga siiski innuga golfiga jätkata.

Kui esimest takistust vaatasin, siis mõtlesin, et sinna ma nagunii ei löö – tegelikult muidugi lõin sinna.

Meelis, kuidas läks esimene golfiring?

Esimene golfiring läks alguses natukene närviliselt sellepärast, et ma arvasin, et ma olen parem. Harjutuslöögid läksid ülihästi! Aga kui ma läksin esimesele rajale, siis ma millegipärast lõpetasin selle 20 löögiga. Kui esimest takistust vaatasin, siis mõtlesin, et sinna ma nagunii ei löö – tegelikult muidugi lõin sinna. Siis oli seal veel mingisugune kiviaed. Mõtlesin, et sinna ei ole ei ole ikka võimalik lüüa, aga ikka lõin sinna. Siis ma mõtlesin küll, et ei ole võimalik! Seejärel võtsin ennast kokku ning järgmised rajad läksid väga hästi ja juba poolprofessionaalselt.

Ja kellega koos mängisite?

Seal ma käisin Egert Karuga, kellega koos ka green card’i tegime. Käisime suhteliselt vihmase ilmaga ja kui olime jõudnud teha viis rada, olime täiesti läbimärjad. Õnneks on mu jope vettpidav, aga püksid olid küll sellised, et ma mõtlesin küll, et mida nendega pärast teha. Ja vihmavarjust ei jäänud ka midagi alles. Väga ekstreemne mäng oli!

See ei võtnud ära isu rohkem golfi mängida?

Ei, muidugi ei võtnud! Nüüd on nii suur isu! Aga no kõigil on töö, töö, töö!

„Mitte kunagi ei ole süüdi mängija, vaid alati on mingi muu takistus süüdi“.

Kuidas löögid välja tulid?

Ma arvan, et need esimesed paar lööki olid sellised, et no okei – läks, siis läks. Juhtub! Aga kui järgmised 10 lööki olid ka sellised, mida poleks uneski osanud näha, siis ma arvasin küll, et „Mis nüüd on?! Kuidas see võimalik on?!“. Kui ma nägin, et mängukaaslane lööb hästi ja päris kaugele, siis ma loomulikult vihastusin oma golfikepi peale. Hakkasin golfikepi peale oma viha välja valama. Siis meenusid mulle õpetaja naljaga öeldud sõnad: „Mitte kunagi ei ole süüdi mängija, vaid alati on mingi muu takistus süüdi“. Siis ma mõistsin, et viga on ikkagi minus! Võtsin ennast kuidagi kokku ja hakkasin alguses mängima selle järgi, kuidas mind õpetati ja kuidas nagu peaks olema. Siis kui ma sain aru, et ma peaksin rohkem tunde järgi mängima, läks kõik väga hästi.

Sel päeval saite teha 5 rada. Milline oli 5. raja tulemus?

Lõpus sain vist juba isegi 6 löögiga hakkama. Väga hea oli! Egert ütles ka, et esimese mängu kohta väga-väga hea.

Kui palju te hooaja jooksul üldse väljakule jõudsite?

Ega ma väga ei jõudnudki. Green card’i tegin alles augusti alguses ja koguaeg olid erinevad üritused, lisaks käisin vahepeal ka reisimas. Loodan, et jõuan mõnel reisil mängima.

Olete endale juba jõudnud varustuse soetada?

Ma praegu kogun siin erinevate numbritega golfikeppe. Ja nüüd ma vist äkki jõuan ka sellise väga laheda ratastega liikuva varustuskoti soetamiseni. Olen erinevatel kottidel silma peal hoidnud, aga kui juba võtta, siis võtta väga hea.

Golf paneb unustama ja muidugi ka inspireerib.

Olete öelnud, et golfiväljak on inspiratsiooniallikas.

Olen siiamaani arvamusel, et golfirajal aeg ununeb või jääb seisma. Sa saad olla täiesti teistes mõtetes. See on ülilahe! Nii et öeldu on õige! Golf paneb unustama ja muidugi ka inspireerib.

Fotod: Rasmus Kooskora

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2017 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga