VIDEO! Kimi tulemus oli -31

0

Foto: Shutterstock

Sei Young Kim (Lõuna-Korea) võitis 8. juulil Wisconsini osariigis lõppenud Thornberry Creek LPGA Classicu tulemusega -31.

See ületas nelja löögiga LPGA 72 raja rekordi. Ka eelmine rekord oli Kimi käes (koos Annika Sörenstamiga). Kim lõi selle 2016 JTBC Founders Cupil, Sörenstam 2001 Standard Register PING-il. Sörenstam ja Kim jagavad ka LPGA 54 raja rekordit tulemusega -24.

Kim sai enda kätte ka birdie’de ja eagle’ite turniirirekordi (32). Seni oli rekord (30) Brittany Lincicome’i, Gerina Pilleri ja Lexi Thompsoni käes. Kimil oleks ehk pareminigi läinud, aga reedel tegi ta double bogey.

Kimil on nüüd seitse LPGA võitu. Tema ja Brooke Henderson on ainukesed LPGA mängijad, kes võitnud neljal viimasel hooajal.

Kim (63, 65, 64, 65) lõpetas üheksa lööki eespool Carlota Cigandat (Hispaania), kes eelistab raskemat väljakut. Uustulnuka Emma Talley 3. koha jagamine Anna Nordqvisti ja Amy Yangiga (-20) on tema parim saavutus. Talley on USA amatööride tšempion.

Anita Jutanugarn jagas 15. (-16) ja tema õde Moriya 35. kohta (-12). Eelmisel nädalal hiilanud noor jaapanlanna Nasa Hataoka lõpetas 29. koha jagamisega (-13).

Väljak oli nii lihtne (või mängijad siis nii tugevad), et cut’i piir oli -3.

Turniiri auhinnafond oli 2 miljonit dollarit, millest võitjale läks 300 000.

VAATA VIDEOT!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga