Tšellistid vallutasid Golfi. Või vastupidi?

0
Foto: Tiit Mõtus

Foto: Tiit Mõtus

21. juuni tuulise keskpäeva paiku tarduvad Niitväljakul hommikul seitsmest õhtul kella kümneni palle tagunud golfimängijad üllatusest. Baltimaade vanima väljaku kõige kaunimal ja samas raskeimal rajal number 15, mis vesiroosidest ümbritsetud saarekese peal, on kohad sisse võtnud neli Antonio Banderast. Mehed, kel relvad pillikastides kui filmis – avavad kastid, võttes sealt igaüks oma instrumendi.

Miski pole seni reetnud, et tegu tšellode ja nende mängijatega. Pärast hetkelist häälestamist kõlab golfisaarel Led Zeppelini klassikaks saanud „Kašmiir“ valjult ja viisil, mille peale tahtnuks hüüda „košmaar”. Seda muidugi kiitvalt. Golfi, head lugejad, on tulnud proovima meie tuntumaid tšellokollektiive ja -populariseerijaid – kvartett C-Jam.

Neli Bondi väljakul, kaunitarist rääkimata 

Kolme väiksesse ja ühte mugavasse neljakohalisse golfiautosse mahuvad nii mehed, kui nende pillikastid, mis suuremad, kui tavamängija varustuskott. Ilmselge elevusega ootab radadele minekut rafineeritud palgamõrtsukate imagoga nelik, kuniks eest võetud päikeseprillid paljastavad nende soojad pilgud.

Saage tuttavaks käesoleva loo ja intervjuude kangelastega: Margus Uus (31), Pärt Tarvas (47), Andreas Lend (39) ja Levi-Danel Mägila (35). Kõik professionaalsed muusikud, kelle põhiinstrumendiks alati kaunilt kõlav tšello.

Vägesid juhatab 20 aastat tagasi esmakordselt kuulutuse peale rongiga Niitväljakule saabunud Merle Eenmaa, tänaseks asendamatut klubisekretäri rolli täitev noor daam – alustanud lihtabilise ja caddymasterina, on muuhulgas tema roll ka algajate, laste ja noorte õigete harjumuste tekkimise ning aktiivse golfielu harjumuse loomine. Merle näolt lahkuda keelduv naeratus jätab mulje nagu peaks ta maailma mõnusaimat ametit või siis oleks äsja võitnud kuuekohalisele summale sõlmitud kihlveo.

Päeva instruktoriks on lahkelt lubanud olla Indrek Visnapuu, erialalt tunnustatud korvpallitreener, kes ennast tagasihoidlikult lihtsalt Niitväljaku klubiliikmeks peab. Polegi imekspandav, et juba esimesest lausest peale kuulab nelik Indrekut väga tähelepanelikult, kelle igal väljaöeldud lausel on kaal ja kohene praktiline väärtus. Annamegi sõna asjaosaliste vahetutele muljetele!

Loe edasi ajakirjast Golf!

Tekst: Georg Merilo

Telli ajakiri SIIT!
Fingler asub SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga