TÄISPIKK LUGU! Pille Teearu tervisekülgedest “Kuidas tervis?”

0

Fotod: Martin Gorris

Kuidas defineerida tervist ja miks on see nii oluline. Ametlikud allikad ütlevad, et tervis on füüsilise, vaimse, emotsionaalse ja sotsiaalse heaolu seisund (mitte lihtsalt haiguste puudumine). See definitsioon on määratletud 1946.a. Maailma Tervishoiu Organisatsiooni (WHO) poolt.

Tervis ja tervisele pühendumine on saanud minu elu põhiosaks. Igapäevaselt aitan inimestel hoolitseda oma vaimse tervise eest. Peale tööd olen kirglik golfimängija, ehk suure osa minu vabast ajast võtab füüsilise tervise eest hoolitsemine.

Vaimne tervis on inimese tervise oluline ja lahutamatu osa ning toimimise alus. See võimaldab kogeda elu tähenduslikuna ja olla loominguline ning produktiivne. Väga oluline on selles oskus kohaneda erinevate muudatustega ja leida parim igast situatsioonist, kuhu inimene on sattunud. Stress, kriis ja raskused, võivad meil kõigil elus ette tulla ja just psüühiline paindlikkus, võime kaitsta end kahjulike tegurite eest ka rasketes tingimustes, on võti positiivse elu juurde.

Füüsiline tervis on seotud inimese organismi toimimisega, lihaste tööga, ainevahetusega. Golfimäng on üks võimalus hoida ennast füüsiliselt aktiivsena.

Ajakirja veergudel on nüüd mul võimalus need kaks asja ühendada ja tuua lugejani värskeimad terviseuudised igast valdkonnast. Mida rohkem me teame, seda kergem on elus toime tulla.

Mida rohkem me teame, seda kergem on elus toime tulla

Esimese asjana teen üleskutse tulla rajale koos psühhoterapeudiga. Mängu ajal analüüsime ja arutame läbi, mis on see vaimne takistus mängu õnnestumisel. Sellest sünnib ka artikkel ajakirja. Esimene on Anne Metsisega, kellega koos neli aastat tagasi alustasime golfimängu ja alguses olid mänguringid just vaimsete teemade arutamiseks. Selle tulemusena on paranenud ka füüsiline tervis. Palun andke endast ise märku, kes on huvitatud, ootan!

Teiseks väljakutseks on füüsilise vastupidavuse teema, et ikka 18 rada paremini vastu pidada. Alustan HAF stuudios EMS treeninguga, sellest pikemalt juba järgmises numbris. On palju põnevat, mida oodata!

Pille Teearu

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga