TÄISPIKK LUGU! Artjom Savitski hakkas golfi mängima

0

Fotod: Rasmus Kooskora

Artjom Savitski andis sõrme ja lendas joonelt… mitte üle parda, vaid mataki! bunkrisse. Nimelt lubas mees pärast kolleeg Alen Vezikole puttamisvõistlusel pähetegemist, et alustab golfitrenniga – noh, kui võimalus peaks tekkima või nii. Hägusest miraažist kasvas aga välja reaalsus, mida saab rohetavatel radadel peagi punktides ja lennumeetrites mõõta.

Miks sa otsustasid golfitrenni minna?

Sattusin golfi juurde täiesti kogemata. Käisin Pirita sisehallis Alen Vezikoga duelli pidamas ja hakkas lihtsalt meeldima.

Poksi- ja golfitrenn samal ajal, miks selline äärmustes valik?

(Naerab) Ise ka imestasin, aga mu golfiõpetaja rahustas mu maha ja ütles, et ta ise ka poksiga tegelenud ja see on kehaliselt hea – rahustab ja tasakaalustab vaimselt ka ära.

Kuidas esimene treening läks?

Golfilöökide puhul on tähtis keha tunnetamine ja kontroll – see pole tegelikult üldse nii lihtne, kui näib. Ei tohi lüüa kätega, vaid õlgadega, ja see on minu joaks tegelikult siiani asi, mida on keeruline saavutada – ikka tahad näppudega kaasa aidata.

Golfilöökide puhul on tähtis keha tunnetamine ja kontroll.

Kirjelda treeningut.

Treening koosnebki põhiliselt löökide harjutamisest, sest lihasmälu on antud juhul parim algaja golfimängija sõber.

Räägi treenerist.

Minu treener on austatud Rein Auväärt. Kuna tegemist on elu näinud inimesega, siis natukene pelgasin alguses, kuna läksin esimesse trenni teksade ja tavalise T-särgiga, teades eelnevalt golfietiketti. Aga mu päev osutus spontaanselt kiireks ja ma ei jõudnudki koju vahetama. Ühesõnaga… natukene oli piinlik, aga Rein ei teinud sellest üldse välja, mainis vaid, et ma kindlasti väljakule nii ei tuleks. Ta on väga rahulik, tasakaalukas ja mõistev mees, hea südame ja huumorisoonega.

Green card talvisel ajal – olid sellest varem kuulnud? Sinu puhul sai määravaks see, et saab talvel alustada?

Tegelikult alustasin täpselt õigel ajal, just enne hooaja algust. Nüüd saan kogu suve ilusate ilmadega rahulikult väljakul käia.

Mis trennis raskusi valmistas?

Siiani valmistab ilma käteta kaasaaitamine ehk õlgadega löömine.

Millega hakkama said?

See küsimus kõlas nii, nagu ma oleks ilget pahandust teinud ja peaks nurka seisma minema…

Aga ega alguses ei saanudki millegagi hakkama, kõik vajas harjutamist – nüüd tulevad enam-vähem õige hoiakuga löögid üle kahe-kolme korra.

Aga ega alguses ei saanudki millegagi hakkama, kõik vajas harjutamist.

Müüdid golfi kohta said ümber lükatud?

Et golf on ainult vanade ja rikaste mäng, seda ma tõesti enam ei usu – ma ju pole vana ega rikas

Millal ja millisel väljakul sind näeb?

Väga varsti, aga ma ei tea täpselt, millisele me Reinuga green card’iga seoses lähme.

VAATAME AJAS TAGASI

Artjom Savitski kommentaarid golfi kohta aastal 2015 peale golfiduelli!

Sattusid golfimängu proovile sajaprotsendiliselt algajana, kes pole isegi mitte golfikeppi varem käes hoidnud. Millised olid mõtted, kui kutse said?

Katse tundus põnev ja ausalt öeldes olin pisut ärevil, kuna sain aru, et tegelikult ei ole mäng nii lihtne sugugi nagu see filmidest nähtuna pensionäride põhiharrastusena paistab. Lendasin kohe külmalt peale ja lootsin treeneri abiga saada käppa õige löögiliigutuse.

Sellest hoolimata olid lõpuks harjutades päris vagusi. Milliseid mõtteid peas heietasid?

Keskendusin! Mulle meeldib, kui asjad õnnestuvad ja mida rohkem harjutasin, seda nauditavamaks kõik muutus. Mõnes mõttes on see ka hea puhkus ajule, kuna kõik muud mõtted olid kadunud ja kontsentratsioon löögil.

Kuidas päeva kokku võtaksid?

Üldiselt tekib hea tunne, kui tead, et löök õnnestus ja kuuldavale tuli õige „kõks“. Kõik see tekitas pisikese sõltuvuse − tahtsin rohkem ja rohkem kogeda õnnestumistunnet.

Kuidas kirjeldaksid kogemust sõpradele?

Sõpradele soovitaksin mängu proovida igasuguse eelarvamuseta, sest see on kaasahaarav ega ole sugugi mõeldud ainult neile, kes midagi muud füüsiliselt ette võtta ei jaksa. Golf nõuab tasakaalukust, ratsionaalsust ja tunnetust ehk siis golfikepp muutub justkui hetkeks iseenda kehaosaks, mida kasutades tuleb tunnetada löögitugevust. Kõige parem on seda teha rahus ja vaikuses, iseenesega tasakaalus.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga