Millised on 2018. aasta hooaja kõige tähtsamad sündmused?

0

Avaldame järgmise hooaja olulisemad kolme väljaku sündmused, mille juhid soovitavad varakult kalendrisse märkida, et selleks ajaks endale mängimiseks vaba aeg leida.

Estonian Golf ja Country Club (EGCC) on juba paika pannud järgmised 2018. aasta klubivõistlused: 8. aprillil Links Masters; 25. mail Anniversary Tournament; 10. juunil President Cup; 18. juunil Golf Marathon; 20. juulil Captain Challenge; 11.–12. augustil klubi meistrivõistlused; 20. augustil Eesti Vabariik 100 võistlus; 30. septembril Sea Course’i Season Final; 6.–7. oktoobril Links Championship ja 27. oktoobril Cross Country. Juhataja Hanno Krossi sõnul on oluline sündmus kindlasti ka Rotary maailmameistrivõistlused 8.–13. juulil, mis mängitakse kolmel väljakul, sealhulgas ka EGCC-s.

Niitvälja Golfi tegevjuht Kristo Tohver nimetab tähtsaima sündmusena võistlust XXVI Niitvälja Karikas by Danske Bank, mis toimub 6.–8. juulil. Seal saavad osaleda kõik meesmängijad HCP-ga kuni 18 ja naismängijad HCP-ga kuni 24.

See on Baltikumi vanim golfi võistlus, kus löövad kaasa kuni 44 professionaalset golfimängijat üle Euroopa; nendega koos on Eesti tippamatööridel ja klubimängijatel võimalik mängida ja oma oskusi võrrelda.

Maksimaalne osalejate arv on 144.

White Beach Golf juhataja Vahur Tamme sõnul on Valgeranna mitmel aastal korraldanud mängijate füüsilisi piire kompavaid võistlusi Tõsise Maratoni nime all. 2018. aastal on võistluse nimi Tõsine Maraton Eesti 100.

2015. ja 2016. aastal läbisid võistlejad ühe päevaga 90 rada ehk 5 ringi. Võistlus algas varahommikul kell 4.30, kestis umbes 16 tundi ja selle jooksul läbiti golfi mängides 50–60 kilomeetrit. Sel hooajal (2017) jäi võistlus pidamata, aga järgmisel suvel tuleb see taas ja piirid nihutatakse veelgi kaugemale.

„Kuna sel aasta on Eesti Vabariigi 100 aasta juubel, otsustas Tõsise Maratoni eestvedaja Gert Velsberg, et ka võistlusel mängitakse ühe päevaga 100 rada,“ räägib Vahur Tamm. „Kui tavaliselt oleme kinnitanud, et üks hea golfivõistlus peab olema pigem chill ja fun, siis seekord on tegu ühe väga tõsise jõukatsumisega. Võistlusel osalevad loodetavasti ainult tõelised hardcore-golfarid ning võistlus ise saab olema täis verd, higi ja pisaraid – nagu meie armsa Eesti Vabariigi ajalugugi.“

Võistlus toimub 2018. aasta juunis, täpne kuupäev on praegu veel täpsustamisel.

Foto: Shutterstock

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2017 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga