Kuidas läks Team 2020 liikmetel möödunud hooajal? Kommenteerib peatreener Timo Karvinen

0

Marko Kaljuveeri algatatud Eesti Golfi Liidu tulevikuprojekt Team 2020 on Eesti golfimängijate ettevalmistusprogramm suurteks tiitlivõistlusteks ja Tōkyō suveolümpiamängudeks. Team 2020 programmi viib ellu Soomest pärit peatreener Timo Karvinen.

2017. aastat alustas Team 2020 koosseisus Mark Suursalu, Sander Aadusaar, Marten Palm, Mattias Varjun, Joonas Juan Turba, Carl Enn Hellat, Markus Varjun, Timo Raukas, Kevin Jegers, Aaron Kobin, Ralf Põldoja, Richard Teder ja Anete Liis Adul. Kuidas meie parimatel sel hooajal läks ning kelle arengu ja tulemustega on peatreener enim rahul? Sõna saab peatreener Timo Karvinen.

Kuidas võtate kokku Team 2020 selle aasta hooaja tulemused?

Tänavune hooaeg oli Eesti golfile suur samm edasi. Kuigi meie professionaalsetel sportlastel ei olnud kõige edukam hooaeg, näitasid noored mängijad väga heal tasemel tulemusi.

Keda Team 2020 liikmetest soovite esile tõsta?

Carl Enn Hellat tegi sellel aastal läbi suure arengu. Tal on suur potentsiaal saavutada edu rahvusvahelisel tasemel, kui ta töötab sama palju edasi. Joonas Turba ja Kevin Jegers tegid samuti läbi suure arengu ja nende oskused tõusid kõrgemale tasemele.

Kas saavutasite püstitatud eesmärgid?

Jah ja ei. On asju, mis võiks paremini olla, aga mängijate head tulemused individuaalsetel turniiridel täitsid kõik ootused. Parim oli Joonas Turba, kes võitis English Boys U16 Championshipi, Carl Enn Hellat saavutas neljanda koha European Young Mastersi võistlusel ja teise koha Latvian Amateur Championshipil. Samuti tõid Carl Enn Hellat ja Timo Raukas koju Soome juuniori tiitlid. Loomulikult oli Eesti golfikoondise koguvõit Nordic Matchesi võistlusel Kanada, Rootsi ja Soome üle ilma ühegi mängu kaotuseta väga meeldiv.

Mattias Varjun, Carl Hellat ning Kevin Christopher Jegers

Mis on Team 2020 järgmise aasta eesmärgid?

2018. aasta hooaja eesmärgid ei ole veel kinnitatud, aga tulemused, mis me sel aastal saavutasime, lähevad Eesti golfi ajalukku. Kuid kui vaadata rahvusvahelist perspektiivi, oleme alles alguses ja vajame rohkem aega enda tõestamiseks. Sel aastal võtsime osa kõikidest suurematest juunioride võistlustest, aga meesteklassis ei võistelnud ükski amatöörklassi sportlane. Parim amatöörklassi sportlane Mattias Varjun on maailma edetabelis praegu 970. kohal.

TEAM2020 uus ametlik nimi on nüüd Eesti golfikoondis

Eesti Golfi Liidu selgitus:

Kui Marko Kaljuveeri algatatud Eesti Golfi Liidu tulevikuprojekt Team 2020 oli esialgu loodud kui Eesti golfimängijate ettevalmistusprogramm suurteks tiitlivõistlusteks ja Tokyo suveolümpiamängudeks, siis tänaseks on selge, et meie golfimängijad suveolümpiamängudele veel ei kvalifitseeru. Seega otsustati Team 2020 ümber nimetada Eesti golfikoondiseks. Nime valik sai just selline, kuna „Eesti golfikoondis” annab edasi konkreetsemalt mõtet, et too grupp sportlasi treenib hetkel eesmärgiga esindada Eestit individuaal- ja meeskonnavõistlustel nii profi – kui amatööritaseme
arvestuses.

Fotod: European Golf Association, Mats Soomre (www.soomre.com)

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2017 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga