Kauglöömise tšempion Maurice Allen pole joonud tilkagi alkoholi

0

Maurice Allen võitis tänavuse World Long Drive Championshipi. Finaalis oli tema tulemus 359 meetrit. 2012. aastal sai ta enda nimele Guinnessi rekordi, kui tema löödud golfipalli kiiruseks mõõdeti 340 km/h. (Aasta hiljem löödi see küll üle.)

Allen on mees, kes kaamerate ees imiteerib WWF-i ekstravagantset tšempionit Ric Flairi, kuid ta räägib Golf Digestile, et tegelikult tal Rolexit pole, eralennukiga pole kunagi lennanud ja limusiinides ei sõida. „Mul on Nissani pikap,“ ütleb Allen. Tal pole kodus isegi telerit ega internetti. Ta ei käi pidudel ja ta pole joonud tilkagi alkoholi. Šokolaadi ei söö. Allen käib kirikus.

Samuti käib ta mitu korda kuus küljel GolfNow ja otsib foursome-mänge inimestega, keda ei tunne. Alleni jaoks pole olemas sellist asja nagu halb väljak. Halvad väljakud on Alleni jaoks just huvitavamad ja väljakutsuvad.

Allen alustas kauglöömisega 2010. aastal. Ta murdis Tallahassees 10 aastat vana kepi ja läks parandusse. Teenindaja vaatas keppi ja ütles, et oleks vist aeg uus osta. Ta pani Alleni simulaatori peale ja andis keppe proovida. Allen lõi esimese löögiga 220 meetrit. Teenindaja vaatas Allenit tükk aega ja ütles siis: „Lööge uuesti.“ Allen lõi taas 220. „Kauglöömisest olete kuulnud?“ küsis teenindaja. „Täna toimub üks võistlus. Minge sinna.“

Järgmiseks aastaks oli Allen harjutusväljakutel löönud nii palju palle, et tema käed hakkasid veritsema. Ta ei teadnud, et käed oleks tulnud ära teipida. Ta lõi viis tundi järjest, sõi vahepeal lõunat ja lõi veel viis. 1500-2000 lööki päevas, mitte ühtegi puhkepäeva. Vahel tuli koju, vajus kokku, tõusis siis üles ja lõi öösel kohalikus PGA poes simulaatoril veel. Magas neli tundi.

Allen oli 2012. aastal kodutu, magas autos ja sõprade juures, kuigi oleks võinud vanematelt abi küsida. Tema ema töötas NASA-s. Kasuisa oli koolidirektor, kasuema töötas linnavalitsuses. Koolis sõitis Allen Mercedesega. Tema keskmine hinne oli 3,89. Ülikoolis õppis Allen biokeemiat.

2014. aastal oli Allen valmis kauglöömisest loobuma, sest ta ei olnud kuigi edukas. Peretuttav, korvpalliäss Julius Erving tunnetas seda ja korraldas mängu, kuhu tuli Calvin Peete. „Peete on afroameerika golfarite Babe Ruth. See, mida tema üle elas, et saada 1980. aastate üheks suurimaks mängijaks, on spordiajaloo üks inspireerivamaid lugusid. Isegi Dr J kohtles teda isikuna, kes asetseb kõrgemal,“ räägib Allen. Peete enam ei mänginud, tal oli vähk, kuid ta sõitis terve päeva väljakul ringi ja rääkis lugusid. Ta kutsus Alleni kõrvale ja ütles: „Noormees, ma olen palju näinud elu jooksul, aga sina oled eriline. Luba, et sa kunagi golfist ei loobu.“

2015. aastal osales Allen Long Drivers European Touril, sealhulgas ka Eestis. Teda üllatas, et Euroopas on naiste golf sama tähtis kui meeste oma. „Ma ei tea, miks Ameerikas meeste golfile palju rohkem tähelepanu pööratakse,“ vangutab ta pead.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga