HIIGELGALERII! JUUNIORID VS SEENIORID! Noored ja veidi vanemad võtsid golfimurul mõõtu

0

IMG_919324. juulil peeti esmakordselt Estonian Golf and Country Club’i ajaloos sõpruskohtumine juunioride ja seenioride vahel. Selle üritusega sai sedalaadi võistluste ots lahti tehtud ning klubi loodab, et sõbralik mõõduvõtt golfirajal saab iga-aastaseks traditsiooniks, mis aitab noorte ja vanemate liikmete omavahelist suhtlust hoida.

Mänguvormiks oli meeskondlik Irish Greensome, kus võistlejad sooritasid vabas järjekorras avalöögi ja järgmise löögi tegid partnerid oma võistkonnakaaslase palliga. Seejärel valis võistkond jätkamiseks ühe palli ja mängis sellega kordamööda lüües senikaua, kuni pall oli augus. Lõpptulemuse arvestamine toimus HCP-löögimängu tulemuse põhjal. Võistlus peeti Stone Course’il ning mängiti 9 rada.

Veidi tausta

EGCC-l on tänavu 10. tegevusaasta. Et golfi on maailmas mängitud juba sajandeid ja  vanemad golfiklubid on sama vanad, siis täna on nende klubide liikmetel tore ajas tagasi vaadata ja meelde tuletada, mida on aegade jooksul tehtud ja korda saadetud.

IMG_9262

Ka EGCC soovib teha ajalugu. Klubi eestseisus püüab ellu kutsuda klubisiseste sõpruskohtumiste erinevaid mänguvorme eesmärgiga üksteisega mõõtu võtta ja sotsialiseeruda. Konkreetne idee korraldada sõpruskohtumine klubi juunioride ja seenioride vahel tuli EGCC eestseisuse liikmelt Ave Epnerilt. Ave poeg Markus on samuti klubi liige ja mängib juunioride klassis. Sealt liikus mõte edasi ja järgnenust räägib üks seenioridest Toomas Kull.

„Mina kureerin klubi tublit ja lõbusat seenioride seltskonda. Tavavõistlustel võtavad juuniorid mõõtu omavahel ja seeniorid omavahel. Mõte oligi see, et võistleksime omavahel õlg-õla kõrval — noored ja natuke vanemad golfarid,” jutustab Toomas.

Seeniorid kiidavad noori

Seda, et esimesel sõpruskohtumisel napsasid EGCC tulevikulootused endale kõik kolm esikohta, kommenteerib ta järgmiselt: „Seeniorid sõpruskohtumisel mingisugust allahindlust ei teinud. Golfi mängides tekib kirg, nii et sa ei saa endale kunagi midagi sellist lubada. Seeniorid mängisid nii nagu oskasid. Niipalju võin öelda, et nädalavahetus, mil sõpruskohtumine toimus, kattus Saaremaa ooperipäevadega. Sellega seoses olid paljud seeniorid kohtumise päeval hõivatud.”

IMG_9813

Nii nagu igast ideest ja pisiasjast võib välja kasvada suur ettevõtmine ja traditsioon, siis usub Toomas, et tuleval hooajal selle sõpruskohtumisega jätkatakse. Mõte on soetada rändkarikas, millel saavad olema kirjas iga-aastased võitjad.

„Mis puutub lastega ühise hobiga tegelemisse, siis siin saan ainult häid sõnu öelda selle kohta, kui viisakad ja väljapeetud on noored golfarid klubi territooriumil liikudes: nendepoolne tervitamine, silmavaatamine, naeratamine, poistel klubi ruumides peakatteta ringiliikumine ja muidugi maast madalast golfi filosoofiasse sisse elamine… Viimase all mõtlen ma eneseanalüüsi õppimist, oma tunnetest ja miks mitte ka jonnist võitu saamist, enda füüsise ja vaimu vormis hoidmist. Loodan väga, et need tegevused aitavad noortel tublideks ja terveteks inimesteks  kasvada,” usub seenior.

EGCC klubi tänab kõiki võistlusel osalejaid ja julgustab teisigi klubiliikmeid oma tavapäraste mängupartnerite asemel veel mitte tuttavate golfaritega sõbralikke mänguringe ja võistlusi pidama.

Kohtumise tulemused:

III koht Sten Erik Soo, Joonas Juan Turba (-3,5)
II koht Markus Rene Epner, Mark Merilai (-5)
I koht Lill Kangust, Ralf Henri Põldoja (-6)

Kõik tulemused leiab SIIT!

Erivõistluste tulemused:

Lähim lipule: Ralf Henri Põldoja 6.31cm (poisid-mehed arvestuses)
Pikim avalöök: Anne Piirsalu (tüdrukud-naised arvestuses) ja Sten Erik Soo (poisid-mehed)
Lähim liinile: Anete Liis Adul 0.49cm ja Mark Merilai 6.93cm

VAATA GALERIID!

Tekst: Jüri Kukk 
Artikkel ilmus ajakirja Golf sügisnumbris

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga