GOLF MAAILMAS! Lõppeval aastal suundus PRO-ks 422 sportlast

0
zhanna

Žanna Tarasko

Möödunud nädalalõpul Euroopa Golfi Assotsiatsiooni konverentsil tegi ettekande ka Andy McDonald, kes on klubi The Royal and Ancient Golf Club ja organisatsiooni World Amateur Golf Ranking esindaja. Ettekande peamine sisu olid need sportlased, kes sellel aastal loobusid oma amatöörstaatusest ja suundusid elukutselisteks golfariteks ehk PRO-deks.

Peamine erinevus amatööri ja professionaali vahel on lisaks ametliku HCP-puudumisele ka asjaolu, et suurtel rahvusvahelistel võistlustel on võimalus võtta vastu rahalisi auhindu ning see läbi enda treeninguid ja igapäeva elu rahastada.

Kokku suundus üle maailma professionaaliks 422 sportlast, kellest 118 olid naised ning 304 mehed. Võrreldes Euroopa suurima rivaali Ameerika Ühendriikidega, liigub Vana Maailm samas suunas — Euroopas suundus PRO-ks 134 mängijat ja USA-s 154 mängijat.

Samuti on positiivseid uudiseid ka lähinaabritelt – Rootsis loobus amatöörstaatusest 21 mängijat, Soomes 6 ja Venemaal 3, kellest õige eredamalt teavad Eesti golfimängijad ilmselt Venemaa golfitari Žanna Taraskod, kes mängis selle aasta mai kuus toimunud Estonian Amateur Openil Pärnu Bay Golf Links väljakul, jäädes kuuendale kohale. Eesti Golfi Liit soovib visadust ja kannatlikkust ka kõigile meie sportlastele, kes pürgivad golfimaailma tippu.

Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga