Füsioterapeut, kes aitas Brooks Koepka võidule

0

Marc Wahl

Brooks Koepka vigastas oma selle aasta esimesel turniiril (Hawaiil) rannet. Tema avapäeva tulemus oli 78. Ainult need, kes teda lähedalt tunnevad, aimasid, et midagi on valesti. Koepkat ootas neli kuud ravi. Isegi Mastersil jäi käimata.

Ta otsis abi füsioterapeut Marc Wahlilt, kes on viimased kaheksa aastat golfiproffe ravinud. Wahl on ammune golfisõber. 2000. aastate algul läbis ta spetsiaalse Titleisti kursuse ja kuulis kinemaatilisest liikumisest. Mängija on ühendatud masinatega, mis näitavad tema liikumist ekraanil. Wahl ei taha muuta seda, kuidas edukas mängija lööb, vaid lihtsalt aidata kehast parimat tulemust kätte saada. Näiteks paneb ta mängijatele kuppe.

„Marc uurib põhjalikult, kuidas konkreetse mängija keha töötab,“ räägib Koepka, kes ütleb, et US Openit aitas tal võita Wahl. See pole Wahli ainuke suurturniiri „võit“ – ta aitas ka Jimmy Walkerit 2016. aasta PGA Championshipil.

Wahl aitas Koepka randmekõõlust ravida nii, et tõmbas paika ühe randmeluu. Walkeril tegi ta korda kaela ja see parandas Walkeri kogu keha ja mängu.

Wahl aitab seitset golfiproffi. Kogu tema teenistus tuleb sealt. Ta reisib nendega koos. Ta ei soovi rohkem kliente, sest siis ei suudaks ta endast maksimumi anda.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga