2018. a. USA lahtised meistrivõistlused toovad kaasa lahjema väljanägemise Shinnecock Hillsile

0
Shinnecock Hills Golf Club

Shinnecock Hills Golf Club

Mängijatel, kes mängivad USA lahtistel golfimeistrivõistlustel Shinnecock Hillsis 14. – 17. juunini 2018, seisab ees täiesti erinev rada võrreldes sellega, millega nad kohtusid 2004. aastal: avatum eemaldatud puude suhtes ja mõnes kohas kitsamad palli tähtsamad maandumisalad.

Mõned neist muutustest on juba toimunud pikemat aega. Klubi lõpetas hiljuti oma 1931. aasta William S. Flynni kavandi järgse põhjaliku ennistamise – Flynni omakäeliste jooniste põhjal, mis on välja pandud klubihoones. Ennistamise hulka kuulub mänguala laiendamine, bunkrimänguala toomine ideaaljoonele lähemale, tagasipöördumine looduslikematele liivalohkudele, raiheinapuhmade eemaldamine ja nende asendamine loodusliku aruheina ja sinikõrrega, ning pikendamine kindlustamaks pikamaabunkrite ja lööginõlvade olemasolu.

Par-70 rada pikkusega 6996 jardi 2004. a. lahtistel meistrivõistlustel oli mõõtudes 449×7445 jardi. See on 6,4 protsendine laienemine. Alates 2004. aastast on mediaandrive’i pikkus PGA (Professional Golfers’ Association) Tour’il kasvanud 1,9 protsenti 287,2 jardilt 292,6 –ni.

Shinnock Hills näitab uhkusega 10 uut tagatiid, mille pikimad ulatused (mõlemad 76 jardi) on par-4-ga 14-ndas (nüüd 519 jardi) ja par-5-ga 16-ndas (616 jardi).

Mõne maandumisala kitsenemine ja mõne griiniäärse madalalt niidetud mätta kõrvaldamine tulenes USA Golfiliidu palvest. Igal aastal istusid USA Golfiliidu vanemad ametiisikud maha kohe pärast meistrivõistlusi, et vaadata üle radade toimimine.

Näiteks 2017. a. meistrivõistluste eel Erin Hillsis juhindus radade ülesseadmine valitsevate tugevate tuulte ootusest. Ent need tuuled ei ilmunud kunagi, võimaldas see teha laialt avatud rajad, mis toimisid suhteliselt viisakalt USA Golfiliidu tegevdirektori Mike Davise silmis.

“Vaadates tagasi Erin Hillsile oli see meile uus golfiväljak, me soovisime kohanduda tuulega,” ütles Davis. Samas kui me oleme rahul sellega, kuidas see toimis, tahame olla kindlad, et täpsus tii järel on suur osa USA lahtistest meistrivõistlustest.

See ei tähenda, et USA Golfiliit pöördub tagasi kolm- või nelikümmend aastat tagasi olnud vormile ja lihtsalt ahendab mänguala pliiatskitsaid laiusi. Kui aastatel 1986, 1995 ja 2004 peeti Shinnecock Hillsis USA lahtisi meistrivõistlusi, suruti mängualad kokku 26 – 28 jardini vaatamata mänguala bunkrite asukohale. Paljusid liivatakistusi piirasid suured mättad ja need vähendasid nende takistuste rolli strateegiliste elementidena.

US Openi kohta on võimalik panustada Betsafe’i spordiennustuse lehel.

Järgmise aasta meistrivõistluste jaoks kindlustasid USA golfiliidu ametiisikud, et mängualade mõõdistus vastaks kohalikele pinnasetingimustele. See arvestas strateegilisi punkreid ja maastiku üldpilti, kaasa arvatud kriitilised nõlvad ja nurgad.

Par-4 500-jardise kolmanda augu korral lõi uus tii vasaku doglegi siseküljel teravama nurga tii järel, mida rõhutab kitsenemine kandumisel piki vasakut külge. Tiilöögid paremale võivad kalduda läbi mänguala punkritesse, mis on lähemal kui iial mängujoonele.

Kitsendamine teostati palavikulise 10 päeva jooksul septembri keskel, kui nähti maapealset meeskonda superintendant Jonathan Jenningsi juhtimisel asendamas klubi 50-aakrise mänguala ja griiniala madalaksniidetud raamistuse seitset aakrit keskmiselt niidetud aruheinaga.

Mänguala laiused, mis on veel USA lahtiste meistrivõistluste helde külg, on praegu meistrivõistluste maandumisaladel 24 – 32 jardi. Kuid täpne kirjeldus pöörab suurt tähelepanu maa seisundile ja mänguala bunkrite välimusele.

Mitte ühtki griini piirjoont ei muudetud vaatamata 2004. a. finaalringi pahandusele, kui ootamatu kuiv loodetuul muutis mängupinnase kivikõvaks, kui mäng katkestati par-3 7. augu juures, kui mängijad puttisid griinist punkritesse. Kõige tõsisemalt ümber muudetud par-3-e 7-nda ja 11-nda augu juures on ümbritsevaid veeremisalasid laiendatud, ning on võetud tarvitusele tagasihoidlik mätasveeris griiniala punkrite ümber, et piirata puttide tõenäosust, mis kihutavad otse punkritesse.

Aastakümnete jooksul on vähe arendatud golfiväljakuid nii nagu Shinnock Hillsis. See on ainus golfiväljak, kus on peetud USA lahtisi meistrivõistlusi kolme sajandi jooksul. Aastatel 1986 ja 1995 kasvas väljaku ümber palju puid, 250-aakrisel maa-alal olid ainult puhtaks raiutud vaatealad. Nüüd on need palju avatumad päikesele ja tuulele.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga