Otepäälased külastasid Läti golfiväljakuid

Otepää Golfiklubi alustas 15. juubeli hooaega nädalavahetusel traditsioonilise klubireisiga lõunanaabrite lätlaste juurde. Seekord oli ootusärevus eriti suur, kuna esimest korda avanes võimalus mängida 2018. aastal avatud Jurmala väljakul.

Kas jäi nüüd õigel hetkel tilk konjakit golfijumalale kallamata või lihtsalt kõrgemad jõud soovisid klubi võitlustahet testida, kuid mängijaid ootas Riias ülimalt keeruline kliima. Mõlemal päeval oli saatjaks +6 kraadiga päris tugev põhjatuul, aga ka see ei suutnud murda tahtejõudu, mis sai kodukamaralt kaasa võetud.

„Ozo golfiväljakul võiks parimaks löögiks lugeda ehk Peeter Kessa eagle’it rajal 14. Seda tõesti väga keerulistes tingimustes!“ ütles klubi kapten Margo Liiv.

Parimaks löögitulemuseks sellel päeval jäi Priit Visnapuu 83 lööki meeste seas ja Eva Peedimaa 94 lööki naiste hulgas. Pikimate avalöökide eest hoolitsesid Juhan Kolk ja Triinu Mägi. Lipule sai kõige lähemale Eva Peedimaa.

Uhiuuel Jurmala golfiväljakul ootasid veelgi ekstreemsemad olud.

„Väljakul puudusid veel kõik tähised ja esimest korda mängides ei oska oma lööke päris õiges suunas veel sättida. Sellegipoolest tuleb kiita Jurmala katusega harjutusväljakut ja teisi harjutusalasi. Need on kindlasti ühed parimad siinkandis,“ sõnas Margo.

Parima löögitulemuse eest hoolitses seekord Rain Sirk 83 löögiga. Eelmise õhtu väike õnnetus seoses kukkumise ja peatraumaga tõi väljakul pigem kaine meele ja õigete otsuste valimise. Pikimalt suutsid avalööke lüüa seekord Martti Martin ja Lea Schmidt. Lähim lipule oli kõvas (kaks keppi) vastutuules Juhan Peedimaa.

Klubireis Riiga oli väga hea varem klubi korraldatud uute golfireeglite koolitusel omandatu rakendamiseks. Margo arvates said kõik sellega kenasti hakkama ja erijuhtumeid ei esinenud. „Eks uued reeglid on suunatud eelkõige mängutempo kiirendamiseks ja ka mängijale mängu lihtsustamiseks, mitte karistamiseks,“ lausus ta.

Tõeliste golfifanaatikutena jälgisid klubiliikmed ka loomulikult Augustas toimuvat Mastersi turniiri.

„Ega see väga suur üllatus nüüd polnudki, et nõnda kaua major’i põua all kannatanud Tiger Woods selle stiilselt ka lõpetas. Jõudsime õnnelikult tagasi Tartusse just hetkel, mil 81. tuurivõidu saanud Woods viimasel rajal rahulikult bogey’ga lõpetas,“ ütles Liiv.

Järgmisena on OGK plaanis juubeliaasta avavõistlus Otepää Golfikeskuses 27. aprillil paarismänguformaadis.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga