Vahel tuleb lüüa green’i äärest nii suure kaldega, et green pole näha. Green asub pallist meetreid kõrgemal. Probleem on rohkem psühholoogiline kui füüsiline ja kõige tähtsam reegel „pärast viletsat lööki ei tohi teha teist viletsat lööki“. See pole koht, kus üritada imelööki. Tuleb üritada par’i, aga tuleb rahul olla ka bogey’ga.
Alati, kui on vaja teha löök kõrgele, tuleb palli asukohaga hoolikalt tutvuda, kirjutab Today’s Golfer. Kui pall asub rohutuusti peal, avage kepilaba veidi ülespoole ja toetage keharaskus pallist tahapoole. Kui pall asub vastu maad, avage kepilaba, kuid keharaskus peaks olema suunatud veidi ettepoole.
Minge pallist nii kaugele, et näete lippu. Tehke lippu vaadates pallita proovilööke. Palli juurde minge alles siis, kui olete proovilöökidega rahul. Palli juures ärge enam proovilööki tehke. Lööge kohe ja täpselt nii, nagu tegite proovilöögil, millega jäite rahule.
Mõelge alati, kust te soovite sooritada järgmist lööki. Praegu teete lihtsa löögi, aga putt võib pärast osutuda keerukaks. Kiusatus on teha lühike löök, aga pigem mingu löök alati pisut pikaks. Valige endale jõukohane löök ja jätke eksimisruumi. Samas pidage alati meeles, et positiivset bogey’t pole olemas.
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.