EGCC Cross Country võit läks Niitväljale

EGCC-s 3. novembril peetud cross country võistluse võitis Niitvälja võistkond Heiti Elster, Rasmus Reimo, Taivo Remmelgas ja Hanno Strazds.

Hooaja viimane võistlus, mis külma tõttu lükkus nädala võrra, tõi starti 109 mängijat ja näis võimatu, et kõik jõuavad valges lõpetada. Kuid õnnestus, teatas EGCC. Viimane grupp mängis viimast rada hämaras, ent saunaruumivalgus valgustas klubihoone harjutusgriini, kus viimasel rajal sai valida kolmest lipust, millisesse auku pall suunata.

Sellel aastal olid väljakuarhitektideks greenkeeper’id Krzysztof Misiaczyński ja Paul Marley. Kokku saadi 15 rada, mis pakkusid mängijatele huvitavaid lahendusi. Arvestati ka võiskondade HCP-d: liideti mängijate händikäpid, jagati võistkonnaliikmete arvuga ja võeti sellest 40 protsenti.

Võitis võistkond, kes läbis par-60 väljaku brutolöökidega 49. Sama tulemuse suutis mängida veel üks võistkond, kuid esimesele kohale andis eelise nende ühe võrra kõrgem HCP. Võistlusereeglis oli kirjas, et tasatulemuste puhul võrreldakse, kellel on rohkem hole-in-one’e. Kui need on võrdsed, siis vaadatakse albatrosse, eagle’id, birdie’sid jne. HCP-kõlbulikud on vaid need Eestimaal tehtud ringid, mis sooritatud ajavahemikus 01.04-31.10.

HCP-d arvestades jäid netotulemustes esikohta jagama kaks võistkonda: Niitvälja võistkond Heiti Elster, Rasmus Reimo, Taivo Remmelgas ja Hanno Strazds ning EGCC võistkond Sander Vallaots, Lauri Kiviloo, Margus Leiar ja Valentina Kulak. Mõlemal võistkonnal oli tulemuseks -15. Mõlemad võistkonnad said ühe eagle’i, kuid birdie‘sid oli Niitvälja esindusel üheksa, EGCC võistkonnal seitse ja sellega võttis 11. EGCC Cross Countryl võidu Niitvälja võistkond.

Cross country formaadi tõi Eestisse aastal 2008 EGCC-s tööl olnud USA proff William Thursby. Tänaseks on enamik Eesti klubisid pakkunud hooaja lõpuks võimalust tutvuda golfiväljakul kohtadega, kuhu muidu mängijad ei satuks.

 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga