Võõra varustusega eestlastel jäi MM-il sõel läbimata

0

Põhja-Iirimaal toimuvatel U18 maailmameistrivõistlustel mängiti 15. augustil teine päev ja kuigi Eesti kolm koondislast neljast parandasid esimese päeva tulemust rendivarustuse kiuste, keegi sõela ei läbinud.

Tänu erinevate lennujaama töötajatele sattus aasta üks tähtsamaid võistlusi eestlaste jaoks suure küsimärgi alla, kuna kohale ei jõudnud ühegi mängija golfivarustus. Nii soetati endale riideid, jalanõusid ja rendivarustust, kuid loomulikult ei suuda ka Ott Tänak tavaautoga rallisarjas konkurentsivõimeline olla, iseloomustas olukorda golfiliit.

Raskest katsumusest tuli avapäeval kõige paremini välja Mattias Varjun, kes läbis avaringi tulemusega +6 (77 lööki) ja jäi sõelapiirist kolme löögi kaugusele. Avapoole 42 löögiga lõpetanud Varjun püsis teises pooles par’is, tehes päevakokkuvõttes kolm birdie’t. Kevin Christopher Jegers lõpetas päeva tulemusega +8. Rendivarustusega sinasõpradeks ei saanud kuidagi Carl Hellat ja Joonas Turba.

Mattiase kommentaar: “Täna oli ilm harjutusringidega võrreldes tuulisem ja külmem, rohkem õige linksi-ilma moodi. Täna mängisime eeldatavalt keerulisemat rada, aga tagumisel üheksal õnnestusid lähilöögid paremini ja suutsin korraliku ringi kokku panna. Ilma enda keppideta on harjumatu mängida, aga sellele ei saa liiga palju tähelepanu pöörata, igale löögile tuleb ikka samamoodi keskenduda.”

Kevini kommentaar: “Eks natuke ebamugav on võõra varustusega mängida. Minul just eriti putter ja wedge’id, mis mul endal on teiste kraadidega. Putter oli teistsugune kui minu oma ja selle kõla oli ka erinev, mis natukene häiris. Lisaks mõndasid vajalikke keppe, nagu raud-3, komplektis ei olnudki, mis tegi mängimise kõvasti raskemaks, kuid pingutasin nii palju kui võimalik hoolimata kõigest.”

Kadunud pagasist suudeti teiseks mänguringiks kohale toimetada Joonas Turba varustus. Eestlastest parima kogutulemuse tegi Jegers, kes teisel päeval sai kirja 76 lööki, mis tähendas kokkuvõttes +12 ja kuus lööki puudu sõelast. Varjuni teine ring oli 82 lööki, kokku +16. Hellat sai samuti kirja 76 lööki ja kokkuvõttes temal +21. Turba tulemiks jäi 82 lööki, kogutulem +30.

Carli kommentaar: “Katsusin enne mängu rohkem pikki lööke lüüa ja rohkem harjuda rendivarustusega. Kuna päeva olin juba rendivarustusega mänginud, oli mõnevõrra lihtsam. Täna olin rahul pikkade löökidega, eilsega võrreldes oli eksimusi vähem ja halvad avalöögid jäid ka fairway äärde pigem.”

Varustust olevat kadunud ka mõnel teisel koondisel.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga