VINGE VÕISTLUS! Mait Schmidt ja Anneli Esken võitsid Links Championshipi

0
EGCC Links Championship 2016 võitjad - Anneli Esken ja Mait Schmidt Foto: Urmas Kamdron

EGCC Links Championship 2016 võitjad – Anneli Esken ja Mait Schmidt
Foto: Urmas Kamdron

Möödunud nädalavahetusel peeti Eesti golfi viimane oluline spordivõistlus — kahepäevane EGCC Links Championship. Võistlusele andis värvi juurde lisaks värvilistele puudele ja põõsastele ka väga tugevalt puhunud tuul, mis eelistas lõpuprotokollis kõrgematel kohtadel mängijaid, kes suutsid palli hoida madalamal ja otsemini.

Peale esimest päeva jagasid liidrikohta vanemad ja mitte nii pika löögiga mehed — Toomas Kull ja Mait Schmidt, kes mõlemad läbisid Stone Course’il 18 rada 82 löögiga. Janar Toomesso kolmandana jäi maha liidritest kahe löögiga.

Naistest juhtis peale esimest päeva Anneli Esken 97 löögiga. Ette rutates võib öelda, et Anneli võttis naistest ka võidu vaatamata esimese päeva ebaõnnestumisele — teisel päeval lõi Anneli 86 lööki ning tuli naistest EGCC Linksi meistrivõistlõuste võitjaks.

Meestest kukkus teisel päeval ära Toomas Kull, kes lõpuprotokollis sai viienda koha, tehes teisel võistluspäeval 89 lööki. Kui 36 rada oli mängitud, siis oli kahe päeva jooksul sama palju lööke, 163, tehtud Janar Toomessol ja Mait Schmidtil ning tuli mängima minna lisaradasid, mis juhendi järgi oli Stone Course’i esimene ja siis kuues. Tohutu tuulega oli play-off tõeliselt põnev — esimesel rajal lõi Schmidt kolmanda löögi lipus 1 meetri ja 20 sentimeetri kaugusele ning Toomesso vastas sellele 70 sentimeetri peale löögiga. Mõlemalt kindlad birdied ning edasi teisele play-off rajale. Seal sai Mait Schmidt avalöögi ilusti fairway’le, kuid Toomesso eksis sügavasse rough`i, kuhu kaotas palli. Lõpptulemusena Schmidtile EGCC Links Championshipi võit teisel lisarajal ning Toomessole tubli teine koht võistluselt. Kolmandaks mängis ennast Rein Raudsepp 165 löögiga.

EGCC võistlushooaja lõpetab selle nädala laupäeval peetav EGCC Cross Country, mille rajad spetsiaalselt selleks päevaks disainib Rein Auväärt. EGCC Cross Country parimate võistkondade autasustamine toimub EGCC hooaja lõpupeol 4. novembril EGCC klubihoones.

Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga