VIDEO! Soe ja Varjun lõpetasid EM-il neljandas kümnes

0

Foto: Shutterstock

26.-28. juulini Norras peetaval U16 EM-il lõpetas Markus Varjun poiste seas 43. (+24) ja Karola Soe tüdrukute seas 44. kohaga (+40).

Poiste esikolmik oli Sebastian Friedrichsen Taanist, Sakke Siltala Soomest (mõlemad -2) ja Luc Breuer Saksamaalt (-1), tüdrukutel Caitlin Whitehead Inglismaalt (-1), Carolina Lopez-Chacarra Hispaaniast ja Ester Fagersten Rootsist (mõlemad par).

Võistkondadest oli esikolmik Rootsi, Hispaania ja Saksamaa.

Varjun alustas avapäeval 83 löögiga, kuid teisel päeval sai mängu paremini käima ja tulemus oli igati korralik 74 lööki. Markus ütles Eesti Golfi Liidule: „Esimesel päeval eksisin tii pealt valedesse kohtadesse ja tegin endale olukorrad, kus birdie’t oli väga raske saada ja par’iga oli ka keeruline maha tulla. Par-5-d mängisin üsna halvasti, kuna kõik par-5-d  on kahega peale löödavad ning kahjuks ei suutnud ühtegi birdie’t nendel teha. Teisel päeval sain tii pealt palju paremini minema ja andsin endale palju võimalusi, aga kaks korda eksisin tii pealt, kus tuli bogey ja double bogey, mida oleksin saanud vältida, aga peale avalööki olin mõlemal rajal raskes seisus ja ühel õnnestus hea bogey’ga maha tulla, teisel rajal aga rada karistas ja pidin leppima double bogey’ga. Ülejäänud mäng oli suht solid ja puttasin ka paremini kui eile.“

Esimese eestlannana noorte EM-il mängiv Karola Soe sai teisel päeval hakkama elu esimese eagle’iga. Karola kommentaar teisel päeval: „Esimene päev said närvid minust võitu. Ei ole varasemalt nii suurt ja kõrgetasemelist võistlust mänginud ja mõtlesin üle. Pingutasin kõik rajad maksimaalselt, aga ei olnud üldse minu päev. Tänane päev oli hoopis teine minek – elu esimese eagle’i tegin ja birdie’d olid väga head. Ilmselt hommikune omlett koos Saaremaa peekoniga oli tänase päeva „võti“. Täna olid raualöögid palju paremad kui eile ja see lõi kohe rohkem võimalusi paremateks skoorideks.“

Noormängijatega kaasas olev golfitreener Mari Rauna sõnas, et väljak ei ole otseselt raske. „Turnimist on küll kõvasti, aga ei hullu. Peamine mure on, et väljak on nii kuiv ja kõva, siis palli põrkamine ja veeremine fairway’l on kohati ettearvamatu ja teeb mängimise keeruliseks,“ lisas Mari.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga