VIDEO! Belgia võitis esmakordselt World Cupi

0

Thomas Pieters ja Thomas Detry (Belgia) võitsid 25. novembril Melbourne’is lõppenud World Cup of Golfi.

Belglased tegid lõpupäeva 15. ja 17. rajal bogey’d, kuid tõid riigile lõpuks esimese võidu tulemusega -23 (63-71-63-68).  Maailma edetabeli 70. number Petrie ja 140. number Detry on sõbrad lapsepõlvest peale. Võiduga teenisid nad 2,2 miljonit dollarit.

Austraalia, mille mängija Marc Leishman oli turniiri kõrgeima edetabelikohaga (21.), lõi viimasel üheksal rajal küll kolm birdie’t järjest, kuid sellest piisas vaid 2. koha jagamiseks. Saatuslikuks sai tuuline ja vihmane reede, kui Leishman ja Cameron Smith lõid 76, Belgia aga oli üks neljast meeskonnast, mis lõi alla 72.

Australian Openi võitnud Abraham Ancer ja Roberto Diaz (Mehhiko) jagasid 2. kohta tulemusega -20.

Tiitlikaitsjad Søren Kjeldsen & Thorbjørn Olesen (Taani) lõpetasid 4. koha jagamisega (-17), Tyrrell Hatton & Ian Poulter (Inglismaa) said 8. koha (-15), Kyle Stanley & 2011. aasta võitja Matt Kuchar (USA) jagasid 16. kohta (-9), Mikko Ilonen & Mikko Korhonen (Soome) 18. kohta (-8). Osales 28 paari. Viimasena lõpetas Kreeka tulemusega +19, kuid sai ometi 46 000 dollarit. Kreeklastel läks hästi fourball’is (66, 68), kohutavalt aga foursome’is (87, 86).

World Cup of Golf sai alguse 1953. aastal Canada Cupina. Selle on võitnud teiste seas Jack Nicklaus, Tiger Woods ja vennad Molinarid. USA on võitnud 24 korda. 2009. aastani toimus turniir (pea) igal aastal, pärast seda on hakatud sisse jätma vahesid. Kolm korda on nüüd järjest mängitud Melbourne’is. Enne seda mängiti neli korda Hiinas.

Osalevad riikide kõrgeima kohaga mängijad, kes valivad partnerid. (Kui Dustin Johnson osaleda ei soovi, tehakse ettepanek järgmisele jne.) Neljapäeval ja laupäeval mängitakse fourball’i, reedel ja pühapäeval foursome’i.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga